Banany - naturalny kosmetyk

Owoce słodkie, które spożywa się przede wszystkim na surowo, uprawiane są w tropikach głównie na eksport. Na miejscu bardziej popularne są banany skrobiowe (plantany), które stanowią dla taką podstawę wyżywienia, jak u nas zboże czy ziemniaki.

Bogate w witaminy i minerały banany warto wykorzystywać zarówno wewnętrznie, a więc do spożycia, jak też jako kosmetyk. Sporządzone domowym sposobem maseczki z tych owoców oczyszczają, odżywiają i ujędrniają skórę, poprawiają jej koloryt i łagodzą podrażnienia. Za maseczkę taką będzie wdzięczna - zwłaszcza zimą - nie tylko twarz i szyja, ale także dłonie, łokcie i kolana, na skórę których podziała ona zmiękczająco. Wystarczy banan rozcisnąć i wymieszać np. z łyżeczką oleju z pestek winogron czy oliwy z oliwek bądź ze słodką śmietanką i paroma kroplami soku z cytryny.


Podziel się:

Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus