Diagnoza i leczenie rzadkich nowotworów - konferencja

3 pazdziernika 2009 roku odbędzie się w Centrum Onkologii - Instytucie w Warszawie organizowana przez Klinikę Nowotworów Tkanek Miękkich i Kości cykliczna konferencja "Pierwotne nowotwory tkanek miekkich i kosci - postepy w leczeniu skojarzonym mieskow tkanek miekkich".Jest to wielodyscyplinarny zjazd naukowo-szkoleniowy obejmujący problemy diagnozowania i leczenia rzadkich nowotworów, mięsaków tkanek miękkich. W tym roku konferencja jest organizowana przy współudziale programu Unii Europejskiej Connective Tissue Network of Excellence CONTICANET i towarzyszy jej spotkanie robocze specjalistów z całej Europy, współpracujących w ramach Grupy do Badań nad Mięsakami Tkanek Miękkich i Kości Europejskiej Organizacji do Badań i Leczenia Raka (EORTC, European Organisation for Research and Treatment of Cancer).

W ostatnich latach osiągnięto olbrzymi postęp w leczeniu skojarzonym mięsaków (w zakresie ich poszczególnych podtypów) w oparciu o przełomowe badania z zakresu biologii molekularnej i genetyki. Niestety w Polsce wyniki leczenia mięsaków są nadal niezadowalające. Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich i Kości Centrum Onkologii - Instytutu ma doświadczenie w leczeniu ponad 1700 chorych na mięsaki w ciągu ostatnich 10 lat, co stanowi jedną z największych jednoośrodkowych grup na świecie, oraz współpracuje ściśle w badaniach nad tą grupą nowotworów z EORTC, a także z ośrodkami krajowymi.

 


Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus