Koń trojański, czyli jak skutecznie zabić komórki nowotworu

Niezwykłą metodę walki z rakiem opracowali australijscy naukowcy.

Specjalnie skonstruowane minicząsteczki wnikają do komórek raka i unieszkodliwiają ich mechanizmy obronne. Drugi typ cząsteczek dostarcza niszczące nowotwór leki.
Dr Jennifer MacDiarmid i dr Himanshu Brahmbhatt przekonują, że nowa metoda jest niezwykle skuteczna, a jednocześnie nieszkodliwa dla zdrowych komórek. W ciągu dwóch lat prób na myszach z komórkami ludzkich nowotworów wyleczonych zostało100 proc. zwierząt. Kliniczne testy z udziałem ludzi rozpoczną się za kilka miesięcy.
Próby systemu dostarczającego leki do wnętrza komórek rakowych rozpoczną się już za kilka dni wMelbourne. Sprawę opisuje „Nature Biotechnology“. Problem z obecnie stosowaną chemioterapią polega na tym, że atakowane i niszczone są zarówno komórki nowotworowe, jak i część zdrowych. Z czasem komórki rakowe nabierają odporności nadany lek i trzeba użyć innego, mocniejszego.

Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus