Suche łokcie

Skóra na łokciach, kolanach i piętach jest szczególnie skłonna do rogowacenia. Oto kilka domowych sposobów na pielęgnację tych kłopotliwych części ciała.

Przede wszystkim należy się skupić na nawilżaniu szorstkiej i zrogowaciałej skóry. Aby jednak krem czy maseczka dotarły do głębszej warstwy skóry należy użyć peelingu. Na rynku dostępne są już preparaty stworzone specjalnie do pielęgnacji powyższych części ciała.

Jednym z domowych sposobów na poradzenie sobie z tą dolegliwością jest codzienne smarowanie zrogowaciałej skóry oliwą z oliwek. Co kilka dni należy również przemywać łokcie plasterkiem cytryny, posypanej wcześniej solą. Po takim zabiegu smarujemy skórę lanoliną bądź ponownie sięgamy po oliwę z oliwek.

Innym sposobem jest stosowanie maseczki wykonanej z banana zmieszanego z tłustą gęstą śmietaną. Tak przygotowaną miksturę nakładamy na zrogowaciałe części ciała, przykrywamy gazą i zmywamy po 15 minutach.


Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus