Jak zwalczyć bóle kręgosłupa?

Ruch to najprostszy i najtańszy sposób na łagodzenie bólów kręgosłupa.


Wyniki różnorakich badań donoszą, że niemal połowa Polaków cierpi z powodu przewlekłego bólu kręgosłupa. Ponad 30% dorosłych uskarża się na ból pleców kilka razy w miesiącu.

Przyczyna bólu związana jest przede wszystkim z niewłaściwą postawą kręgosłupa. Garbienie się, spanie na za miękkim łóżku, buty na wysokich obcasach - te i inne czynniki powodują, nadmierne przeciążenie kręgosłupa, przede wszystkim zaś części lędźwiowej. Mięśnie pleców mają wówczas trudność w utrzymaniu kręgów w odpowiednim miejscu. Zwłaszcza, gdy są one osłabione nieaktywnym trybem życia.

Warto zadbać o kręgosłup już w momencie pojawienia się pierwszych bóli i poczucia dyskomfortu. Oprócz wizyty u lekarza należy przede wszystkim wzmocnić mięśnie pleców (np. uczęszczając na basen czy gimnastykując się codziennie), a także pamiętać o utrzymywaniu odpowiedniej postawy ciała a także doborze odpowiedniego obuwia.
 
 
 


Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus