Kwasy na twarz?

Jesień to najlepszy moment aby zastosować kurację odmładzającą z kwasami.

Kwasy działają na fibroblasty odpowiedzialne za przyrost włókien kolagenowych i elastyny, a to od nich zależy jędrność skóry. Po 5-6 miesiącach stosowania zabiegów i kosmetyków pielęgnacyjnych z zawartością kwasów warstwa ziarnista skóry pogrubia się o 30 proc, a tym samym spowalnia się proces jej starzenia.

Kwasy rozpuszczają zrogowaciały, szary naskórek, twarz jest rozjaśniona i wygląda zdrowiej, poza tym zmniejsza się łojotok. Odblokowana cera łatwiej się dotlenia i szybciej absorbuje witaminy oraz inne cenne składniki zawarte w kremach czy maseczkach. Dzięki nim skóra staje się delikatniejsza, bardziej świetlista i wyglądała młodziej.

Kwasy powodują również, że skóra twarzy jest mniej odporna na słońce, ale jesienią nie trzeba się tym martwić, bo nie jest ono w stanie jej zaszkodzić. Jednak latem należy być ostrożnym i używać odpowiednich kwasów, gdyż niektóre z nich mogą  zbyt mocno ścieńczyć skórę i wówczas przestaje się ona bronić przed promieniami słonecznymi. Wtedy mogą pojawić się na niej plamy albo przebarwienia.


Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus