Domowe sposoby na piękną skórę

Jeśli masz wrażenie, że twoja skóra jest szara i zmęczona nie biegnij od razu do sklepu po drogie kosmetyki. Zajrzyj do kuchni i poszukaj produktów, które mogą je zastapić.

A oto kilka przykładów nietypowego zastosowania produktów spożywczych. Matowej skórze pomoże, zawierający witaminę C, plaster świeżej pomarańczy położony na parę minut na twarzy. "Lifting" do twarzy można zastąpić białkami jajek nałożonymi na skórę. Fusy po kawie (oczywiście kofeinowej) doskonale zastąpią balsamy przeciwko cellulitowi. Należy wetrzeć je w miejsce z cellulitem, używając do tego szczoteczki do warzyw, która jest lepsza niż gąbka z luffy. Potem należy owinąć to miejsce plastikiem i poczekać 15 minut.

Z szorstką skórą poradzi sobie maseczka z jajek, miodu i soku z cytryny. Należy wymieszać jedno jajko, jedną łyżkę stołową miodu i połowę łyżeczki soku z cytryny. Następnie nałożyć palcami na twarz i pozostawić na 20-30 minut, potem zmyć i użyć kremu odświeżającego. Zamiast toniku można użyć soku z cytryny, który wymieszany z wodą jest świetnym środkiem tonizującym cerę. Może więc warto powrócic do sposobów naszych babć i cieszyć się pięknym wyglądem bez zbędnego wydawania pieniędzy...


Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus