Wzmocnij serce!

Systematyczny wysiłek fizyczny i zdrowe odżywianie - to sposób na mocne serce.

Szczególnie istotne są witaminy, minerały, zioła i... orzechy ziemne, które zmniejszając poziom cholesterolu we krwi wzmacniają mięsień sercowy i zmniejszają ryzyko chorób. Nasze serce lubi je wyjątkowo i to w każdej postaci.

Kojąco wpływają również migdały, wystarczy zaledwie garstka dziennie, aby usprawnić pracę mięśnia sercowego. Szczególne korzystne jest połączenie miodu pszczelego, wyciągu z głogu i olejku melisowego - poprawia krążenie krwi, wspomaga leczenie nadciśnienia, polecane również w osłabieniu mięśnia sercowego, spowodowanego np. miażdżycą. W regeneracji serca niezbędny jest także koenzym Q10 i choć jego dobroczynny wpływ był niegdyś podważany, dziś naukowcy z Japonii, Włoch i USA przekonują, że to skuteczne narzędzie w walce z chorobami układu sercowo-naczyniowego.


Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus