Babcine sposoby na zadbane dłonie

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Ich skóra powinna być gładka, napięta, bez przebarwień, a paznokcie mocne i wypielęgnowane.

Skóra na dłoniach ma niewiele gruczołów łojowych oraz tkanki tłuszczowej. Nie ma tym samym bariery ochronnej, która chroniłaby ją przed odwodnieniem, pierzchnięciem i pękaniem. Wiatr i słońce wysusza ją, a ciągłe sprzątanie i zmywanie w chlorowanej wodzie oraz kontakt z detergentami powoduje podrażnienia i osłabia paznokcie.

Aby uniknąć przykrych dolegliwości warto poświęcić trochę czasu i systematyczne dbać o dłonie. Można w tym celu wypróbować sposoby naszych babć. Raz w tygodniu posmaruj ręce ciepłą oliwą, a następnie załóż na noc bawełniane rękawiczki. Taki zabieg wygładzi, nawilży, delikatnie natłuści naskórek oraz wzmocni płytkę paznokciową. Na co dzień należy stosować krem do rąk odpowiednio dobrany do potrzeb skóry. Wysuszone ręce wymagają kosmetyków nawilżających. Czerwonym i spierzchniętym dłoniom ulgę przyniosą preparaty z gliceryną i ekstraktem z cytryny. Warto również stosować ćwiczenia rozciągające i wzmiacniające mięśnie rąk. Pamiętajmy, że to właśnie dłonie często zdradzają wiek kobiety..


Podziel się:

Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus