Mam problem - paradontoza

Paradontoza to zapalna choroba tkanki przyzębia. Powodują ją drobnoustroje chorobotwórcze zgromadzone między zębem, a dziąsłem.

Masz odsłonięte szyjki i obnażone korzenie zębowe? To może być paradontoza. W procesie chorobowym struktury utrzymujące zęby w zębodole ulegają rozchwianiu i zniszczeniu. Ten stan powodują namnażające się mikroorganizmy, których rozwojowi sprzyja niewystarczająca higiena jamy ustnej, kamień nazębny, nawisy wypełnień, wady zgryzu oraz niewłasciwa dieta.

W profilaktyce i zahamowaniu choroby ważna jest m.in. technika szczotkowania zębów (w pionie), używanie płynów do płukania jamy ustnej, nitkowanie oraz regularne usuwanie kamienia z okolicy dziąseł. Jeśli cierpisz na zaawansowaną paradontozę szczotkuj zęby miekką szczoteczką, unikaj wybielania zębów. Zatrzymanie choroby wspomaga uzupełnienie diety w witaminy: C, A i D.


Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus