Przełom w leczeniu WZW C

Zarejestrowano nową metodę leczenia pacjentów z nawrotem wirusowego zapalenia wątroby typu C oraz pacjentów bez odpowiedzi na poprzednie leczenie.

Terapia produktami Pegintron i Rebetol jest pierwszą i jedyną terapią skojarzoną obejmującą pegylowany interferon, zatwierdzoną w Unii Europejskiej. Zdaniem specjalistów będzie to przełom w zwalczaniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C i szansa dla znacznej liczby pacjentów, u których nie stwierdzono odpowiedzi na poprzednią terapię.

Zatwierdzenie oparto na wynikach badania klinicznego (EPIC) przeprowadzonego na 1336 pacjentach ze zwłóknieniem wątroby w stopniu umiarkowanym do poważnego lub z marskością wątroby, którzy nie uzyskali odpowiedzi na poprzednie leczenie terapią skojarzoną interferonem alfa i rybawiryną. Zastosowanie Pegintronu umożliwia lekarzom określenie, którzy pacjenci powinni otrzymać ponowne leczenie i którzy mają największe szansę uzyskania trwałej odpowiedzi. Chorzy, którzy nie osiągnęli wcześnej odpowiedzi, powinni przerwać leczenie.

Poprzedni artykuł Jak można chronić się przed rakiem?
Następny artykuł Niewydolność serca


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus