Przełom w leczeniu WZW C

Zarejestrowano nową metodę leczenia pacjentów z nawrotem wirusowego zapalenia wątroby typu C oraz pacjentów bez odpowiedzi na poprzednie leczenie.

Terapia produktami Pegintron i Rebetol jest pierwszą i jedyną terapią skojarzoną obejmującą pegylowany interferon, zatwierdzoną w Unii Europejskiej. Zdaniem specjalistów będzie to przełom w zwalczaniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C i szansa dla znacznej liczby pacjentów, u których nie stwierdzono odpowiedzi na poprzednią terapię.

Zatwierdzenie oparto na wynikach badania klinicznego (EPIC) przeprowadzonego na 1336 pacjentach ze zwłóknieniem wątroby w stopniu umiarkowanym do poważnego lub z marskością wątroby, którzy nie uzyskali odpowiedzi na poprzednie leczenie terapią skojarzoną interferonem alfa i rybawiryną. Zastosowanie Pegintronu umożliwia lekarzom określenie, którzy pacjenci powinni otrzymać ponowne leczenie i którzy mają największe szansę uzyskania trwałej odpowiedzi. Chorzy, którzy nie osiągnęli wcześnej odpowiedzi, powinni przerwać leczenie.


Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus