Uspokajająca herbata

Już od lat herbata była uważana za cudowny napój, te opinie potwierdzają się także teraz. Herbata może stać się lekiem na trudności dnia codziennego.

Regularne picie czarnej herbaty w znaczący sposób redukuje ilość hormonów stresu w organizmie, pomagając wrócić do równowagi po trudach dnia codziennego. Jak podaje portal hotnews.pl, powołując się na wyniki badań naukowców z University College w Londynie, osoby pijące czarną herbatę mają znacznie niższy poziom kortyzolu zwanego “hormonem stresu”, niż osoby jej nie pijące.

Udowodniono, że osoby pijące herbatę znacznie szybciej dochodziły do siebie po stresujących sytuacjach. Co prawda picie herbaty nie wpływa bezpośrednio na poziom odczuwanych stresów, lecz pomaga radzić sobie ze skutkami irytujących sytuacji.


Podziel się:


Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus