Przygotuj skórę przed promieniowaniem UVA i UVB

Piękna opalenizna sprawia, że czujemy się niezwykle atrakcyjni. Zdajemy sobie jednak sprawę z niebezpiecznych skutków działania promieni słonecznych oraz z ryzyka przedwczesnego starzenia się skóry.

Promieniowanie ultrafioletowe jest najbardziej szkodliwym czynnikiem środowiskowym wywołującym negatywny wpływ na skórę człowieka. Słońce emituje promieniowanie w zakresie UV-A, UV-B i UV-C, warstwa ozonowa atmosfery prawie całkowicie pochłania UV-C oraz część UV-B. W efekcie około 97% ultrafioletu, który dociera do powierzchni Ziemi, to UV-A.

"Fotostarzenie się skóry jest procesem destrukcyjnym zachodzącym w warstwach skóry po nadmiernej i wielorazowej ekspozycji na promieniowanie słoneczne”

Powszechnie znane skutki promieniowania słonecznego to: uszkodzenie włókien kolagenowych w skórze - co przyspiesza procesy jej starzenia, występowanie nowotworów złośliwych skóry (czerniaków), poparzenia słoneczne (rumień skóry, stany alergiczne) oraz osłabienie ogólnej kondycji  skóry, ale również  choroby oczu tj. zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej.

Nie można zapomnieć jednak, że są również pozytywne skutki promieniowania ultrafioletowego. Ekspozycja na działanie promieni słonecznych rozpoczyna produkcję witaminy D (calciferol), co jest bardzo ważne dla ludzkiego organizmu. Należy wspomnieć, że pozytywnym efektom działania promieniowania UV nie muszą towarzyszyć zewnętrzne oznaki, takie jak opalenizna.

Naturalne mechanizmy ochronne organizmu

Każdy organizm próbuje samodzielnie chronić się przed działaniem czynników zewnętrznych, wywierających negatywny wpływ. Do tego rodzaju mechanizmów zaliczamy możliwość przechwytywania, absorpcji i rozpraszania promieniowania UV. Absorbcja odbywa się dzięki uwalnianiu przez przysadkę hormonu melanotropowego nazywanego melonotropiną, która pobudza melanocyty do produkcji melaniny. Melanina jest w stanie absorbować promieniowanie UV w powierzchniowych częściach naskórka, co stanowi barierę ochronną dla żywych warstw skóry.

Inną naturalną forma ochrony są mechanizmy mające na celu zwalczanie wolnych rodników. Reakcje te zachodzą w skórze w obecności naturalnych przeciwutleniaczy m.in. karotenoidów, tokoferoli, kwasu askorbinowego, oleju z wiesiołka czy astaksantyny, która jest 200 razy mocniejszym przeciwutleniaczem niż witamina E. Wszystkie te składniki możemy znaleźć w nowej generacji suplemencie diety My Sun Complex firmy MedicaLine.

Naturalne mechanizmy obronne organizmu nie zapewniają wystarczającej ochrony, dlatego też niezbędne jest podjęcie odpowiednich kroków, które w większym stopniu będą zapobiegać  negatywnym skutkom promieniowania. Preparaty kosmetyczne z filtrem UV nie wystarczą i nie zapewniają kompleksowej ochrony skóry dlatego też ważną rolę spełniają odpowiednie suplementy diety jako produkty chroniące, wzmacniające oraz utrzymujące piękną opaleniznę. Suplement diety My Sun Complex jako jedyny produkt na rynku zawiera unikalny, opatentowany kompleks BETATENE®, czyli naturalna mieszanina karotenoidów, w tym z dużą dawką betakarotenu. Naturalny olej z wiesiołka, również zawarty w preparacie, działa nawilżająco i przeciwalergicznie na skórę. Bogaty skład wraz z unikalną technologią LICAPS® (kapsułka z roztworem charakteryzująca się najwyższą biodostępnością substancji aktywnych) gwarantują doskonałą ochronę skóry o każdej porze roku.

Bez kompleksowego przygotowania skóry od wewnątrz nie ma bezpiecznego opalania i zdrowej opalenizny. Również ta nabyta w solariach powoduje starzenie się skóry i zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów.

Kompleksowa ochrona skóry jest niezbędna, aby cieszyć się ze zdrowej i pięknej opalenizny. My Sun Complex to suplement wchodzący w skład serii My Beauty System jedyny na rynku wykorzystujący opatentowaną technologię LICAPS®, nie zawiera glutenu, sztucznych składników czy substancji. To produkt godny polecenia dla każdej skóry.

Artykuł sponsorowany


Podziel się: