Dlaczego Francuzi żyją dłużej? Bo znają moc resweratrolu!

Choroby układu sercowo-naczyniowego (ChUSN) są obecnie najczęstszą przyczyną śmierci i chorób, są problem zdrowotnym o zasięgu światowym. Naukowcy nie ustają więc w poszukiwaniach nowych strategii terapeutycznych i żywieniowych zmierzających do ograniczenia rozwoju chorób układu krążenia.

W tej kwestii, rozwój badań i popularności idei żywności funkcjonalnej i nutraceutyków mających na celu promowanie zdrowia serca i naczyń może być dobrym przykładem.

Resweratrol – jeden z najsilniejszych antyoksydantów

Resweratrol to substancja naturalna o wyjątkowo wysokiej aktywności antyoksydacyjnej.

Jej głównym źródłem są winogrona i produkowane z nich czerwone wina.

Resweratrol oprócz właściwości antyoksydacyjnych ma bardzo korzystny wpływ na wiele aspektów naszego zdrowia ze względu na swoje szerokie udokumentowane działanie.

Liczne badania wykazały, że związek ten może chronić przed miażdżycą, a co z tym idzie chorobami serca. Wykazano też działanie neuroprotekcyjne, przeciwnowotworowe, a także zmniejszenie otyłości.

Francuski paradoks, czyli dlaczego Francuzi żyją dłużej?

Średnia długość życia Francuzów jest wyjątkowa na tle Europy Zachodniej, mimo ich teoretycznie niezbyt zdrowej, zbyt tłustej diety i picia dużej ilości alkoholu. Alkohol ten jest jednak spożywany głównie w formie czerwonego wina.

Skoro zjawisko to związane było ze spożywaniem czerwonego wina, nie dziwi fakt iż to właśnie jego składniki poddano szczegółowej analizie w poszukiwaniu substancji odpowiedzialnych za ten korzystny prozdrowotny efekt.

W 1998 roku Koop i współpracownicy zidentyfikowali czynnik odpowiedzialny za „francuski paradoks”- jest to resweratrol.

Resweratrol zmniejsza tzw. stres oksydacyjny jak również zmniejsza nasilenie procesów zapalnych. Te właśnie działanie resweratrolu odpowiadają za różnorodne prozdrowotne aktywności tej substancji.

Poznaj moc resweratrolu w wyjątkowych produktach linii Bioton Dla Zdrowia

Preparaty posiadają składnik spójny dla całej linii – ekstrakt z czerwonego wina zawierający jeden z najsilniejszych antyoksydantów Resweratrol.

Poznaj potencjał leczniczy resweratrolu:

  • działanie przeciwmiażdżycowe i kardioprotekcyjne
  • działanie przeciwzapalne
  • działanie chemoprewencyjne w nowotworach
  • działanie neuroprotekcyjne
  • wpływ na tkankę tłuszczową

Zdrowe oczy prodiab - prawidłowe widzenie i ochrona oczu

Zdrowe Serce Plus prodiab - prawidłowe funkcjonowanie serca i układu krwionośnego

Witaminy i Minerały prodiab - wsparcie układu odpornościowego, optymalizacja glikemii

artykuł sponsorowany


Podziel się: