Zadbaj o ciśnienie krwi!

Współczesne tempo życia nie sprzyja zachowaniu dobrego zdrowia, szczególnie kondycji serca czy utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego. Co możemy zrobić, aby o nie zadbać? Odpowiedź tkwi w… oliwce!

Wydawać by się mogło, że dzisiejsze czasy są niemal idealne – to świat wszechstronnych możliwości, innowacyjnych wynalazków i technologicznych nowinek.

Ogromny postęp poczyniła również medycyna, szczególnie w zakresie wykrywania i leczenia wielu przypadłości, na które jeszcze niedawno nie było recepty.

Stres, niewielka ilość ruchu oraz zjadane w pośpiechu posiłki ubogie w niezbędne witaminy i minerały wpływają na pogorszenie stanu zdrowia i jakości życia.

Występujące coraz częściej i powszechniej dolegliwości nazwano chorobami cywilizacyjnymi. Nie ma dokładnej specyfikacji ani wykazu tych przypadłości, jednak wielu lekarzy wymienia wśród nich problemy sercowo-naczyniowe, w tym, przede wszystkim, nadciśnienie tętnicze.

Ciśnienie ponad normę

Nadciśnienie tętnicze to stale lub okresowo podwyższone ciśnienie. Jego występowanie może wynikać z indywidualnych uwarunkowań genetycznych, jednak sprzyjają mu także czynniki takie jak: otyłość, częste spożycie alkoholu, nadmiar soli w diecie, a także przyjmowanie leków sterydowych lub niektórych środków antykoncepcyjnych.

Według Światowej Organizacji Zdrowia jedynie 50% chorych na nadciśnienie i ciśnienie graniczne jest świadomych występowania u siebie tej przypadłości. Spośród nich zaledwie połowa zostanie poddana kuracji, z czego tylko 50% otrzyma leczenie właściwe.

Ostatecznie oznacza to, że jedynie co ósma osoba cierpiąca na nadciśnienie ma szanse na unormowanie swojego stanu zdrowia. Zjawisko to nazywane jest w środowisku lekarskim „prawem połowy”.*

O ciśnienie warto dbać!

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Ta powszechnie znana i często powtarzana maksyma doskonale oddaje specyfikę chorób cywilizacyjnych. Dlatego też niezwykle ważne są działania profilaktyczne.

Pozytywny wpływ na utrzymanie dobrego krążenia krwi i ciśnienia naczyniowego, a także na regulację poziomu cukru we krwi wykazuje dieta śródziemnomorska oparta na oliwie i oliwkach.

Na bazie wyciągu z liści europejskiego drzewa oliwnego Olea europaea powstał OptiTensin - suplement diety pomagający utrzymać prawidłowy poziom ciśnienia krwi.

Zawarty w preparacie OptiTensin wyciąg z liści europejskiego drzewa oliwnego Olea europaea jest bogaty w substancję aktywną – oleuropeinę.

1 tabletka OptiTensin zawiera taką samą ilość oleuropeiny, jak co najmniej 5 litrów oliwy z oliwek extra virgin (z pierwszego tłoczenia)!**

Aktywna substancja oleuropeina zawarta w preparacie OptiTensin:

  • pomaga zachować prawidłowy poziom ciśnienia krwi;
  • przyczynia się do utrzymania zdrowia serca;
  • wpływa na zachowanie optymalnego poziomu cholesterolu;
  • chroni komórki organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników;
  • wspomaga utrzymanie odpowiedniej ilości cukru we krwi.

Oliwka europejska Olea europaea - działanie udowodnione naukowo!

Pozytywne działanie wyciągu z liści oliwki popierają dane naukowe. Badania wykazały istotny statystycznie wpływ suplementacji wyciągiem z liści Oliwki Europejskiej Olea europaea na spadek ciśnienia skurczowego i rozkurczowego, a także poziomu tzw. „złego” cholesterolu (LDL).***

Dodatkowo, poza właściwościami obniżającymi ciśnienie oraz cholesterol, ekstrakt z liści oliwki wykazuje silne działanie antyoksydacyjne – niemal dwukrotnie większe niż zielona herbata, a czterokrotnie - niż witamina C.

OptiTensin polecany jest wszystkim, którzy pragną zadbać o prawidłowe ciśnienie krwi, a zwłaszcza osobom z tendencją do jego podwyższonego poziomu.

* Źródło: www.cywilizacyjne.choroby.biz/Nadciśnienie+tętnicze

** Jedna tabletka OptiTensin zawiera standaryzowany ekstrakt z minimalną zawartością 16% oleuropeiny. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów oliwy z oliwek extra virgin (z pierwszego tłoczenia). Różnią się one jakością i zawartością aktywnej substancji – oleuropeiny, która może wynosić od 2 do 10 mg na litr oliwy.

*** Perrinjaquet-Mocetti T. et al. Food supplementation with an Olive (Olea europaea L.) leaf extract reduces blood pressure in borderline hypertensive monozygotic twins. Phytotherapy Research 2008, 22, 1239-1242.

artykuł sponsorowany


Podziel się: