Sposoby na przejedzenie - Wielkanoc bez problemów trawiennych

Święta Wielkanocne przynoszą nam powiew wiosny i ciepło rodzinnych spotkań, jednak równocześnie są związane z uczuciem przejedzenia, ciężkości i dyskomfortu trawiennego. Jak temu zaradzić i czym się wspomagać by zbyt duża ilość pysznego jedzenia nie zniszczyła magii świąt?

Na początku należy pamiętać, że umiar jest najlepszym lekarstwem. Pamiętajmy, że święta, nie polegają jedynie na biernym siedzeniu przy stole i jedzeniu wszystkich potraw, jakie poda gospodyni.

Przyrządzając wielkanocne potrawy, warto pomyśleć o ich lekkostrawnej alternatywie. Pomocny w trawieniu jest kieliszek czerwonego wina podany do obiadu czy przyprawy (majeranek, kminek) pobudzające pracę układu pokarmowego.
 

Sposoby na przejedzenie


Jeśli jednak, nie będziemy mogli oprzeć się świątecznym smakołykom, aby nie doprowadzić do ostrych kolek czy zaparć, wesprzyjmy swój organizm suplementami diety:
 

Mięta


Mięta to najpopularniejsza roślina, stosowana od lat przy problemach trawiennych. Zwiększa wydzielanie żółci, ma działanie rozkurczające w przypadku nieżytów żołądka i jelit, zwalcza też nudności, wzdęcia i niestrawność po ciężkostrawnych daniach.

Do wyboru mamy zioła do zaparzania jak i tabletki z wyciągiem z mięty.
 

Korzeń czarnej rzodkwi


Korzeń czarnej rzodkwi to surowiec żółciotwórczy, zwiększający wytwarzanie soków trawiennych. Posiada właściwości odtruwające, wiatropędne, rozkurczowe, Reguluje ruchy perystaltyczne przewodu pokarmowego, dzięki czemu poprawia procesy trawienia pokarmów.

Korzeń czarnej rzodkwi znajdziemy m.in w suplementach diety Raphatenal oraz Hepatochol
 

Wyciąg z karczocha


Wyciąg z karczocha pozytywnie wpływa na wydzielanie żółci, pomaga w trawieniu tłuszczy, obniża stężenie cholesterolu, przez co zmniejsza uczucie ciężkości wywołane zjedzeniem zbyt dużą ilością jedzenie.

Wśród suplementów diety z wyciągiem z karczocha warto wymienić Karczoch oraz Sylimafort.
 

Babka płesznik


Babka płesznik to bogate źródło błonnika, harmonizuje pracę jelit, wywołuje uczucie sytości (dzięki czemu zjemy mniej), oczyszcza z toksyn oraz szkodliwych substancji przemiany materii.

Znajdziemy ją m.in. w suplementach diety Colon C oraz Laxinat.
 

Ostropest plamisty


Zakres działania ostropestu jest bardzo szeroki. Przede wszystkim wpływa na prawidłowe funkcjonowanie wątroby – chroni ją i regeneruje.

Produkty z ostropestem to m.in. Doppelherz Aktiv Na wątrobę oraz Syli Farm.
 

Pozostałe zioła


Wiele roślin pobudza pracę gruczołów trawiennych, poprzez zwiększenie wydzielanie enzymów rozkładających pokarm, dlatego w preparatach warto również szukać; owocu kminku, kopru, cykorii, liści rozmarynu.

Na rynku istnieje szeroki wachlarz preparatów, które, zawierając odpowiednio dobrane zioła, działają kompleksowo, np. suplementy diety Ulgix Trawienie czy Verdin Complexx.


Podziel się: