×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Czy warto jechać na wczasy odchudzające?

Ile kilogramów można zrzucić na wyjeździe? Czy dwa tygodnie diety odbiją się negatywnie na Twoim zdrowiu? Rozwiewamy wątpliwości! Dowiedz się, czy warto wydać pieniądze na wczasy odchudzające.

Grupowe odchudzanie pod okiem specjalistów to szczególnie godna polecenia forma zrzucania kilogramów. Zapewnia wsparcie w trudnych chwilach, a także wyzwala uczucie rywalizacji wśród odchudzających. Uczestnicy obozu borykają się z podobnymi problemami, stanowią więc dla siebie ważną grupę wsparcia.

Zatrudnieni na obozie czy wczasach instruktorzy zapewniają wszechstronną opiekę – indywidualnie dobierają ćwiczenia ruchowe, bilansują dietę, a także monitorują jej przebieg. W trakcie wyjazdu uczestnicy mają również zapewnioną fachową opiekę medyczną, mogą zatem bez obaw o własne zdrowie, skupić się na walce ze zbędnymi kilogramami.

Ile schudnę na wakacjach?

Po tygodniu odchudzania spadek wagi wynosi przeciętnie 2 kg, zdarzają się jednak przypadki (nieczęste) większego spadku masy ciała, nawet do pięciu kilogramów.

Dlaczego waga nie spada?

Może się jednak zdarzyć, że mimo prawidłowo zbilansowanej diety, nasza waga nie spada. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być… zwiększona masa mięśni. W trakcie niektórych turnusów odchudzających bardzo duży nacisk kładziony jest na aktywność fizyczną. Część osób obawia się, że nowy, zdrowszy tryb życia nie przyniesie wobec tego oczekiwanych efektów. Nic bardziej mylnego!

To, ile kilogramów zrzucimy w trakcie wyjazdu, zależy przede wszystkim od naszego nastawienia. Warto potraktować urlop jako wstęp do całkowitegoprzewartościowania dotychczasowych zwyczajów żywieniowych i wyrobienia sobie nowych, zdrowych nawyków.

Nie patrz tylko na wagę

Mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa. Intensywnie ćwicząc spalamy więc tłuszcz, ale przybywa nam mięśni. Warto o tym pamiętać wchodząc na wagę. Osobom odchudzającym się polecam inny sposób pomiaru efektów – zamiast wagi warto sięgnąć po metr krawiecki.

W trakcie wyjazdu odchudzającego możemy stracić nawet do 10 cm w obwodach (łącznie w pasie, ramionach, udach).

Nie należy jednak oczekiwać po tygodniowym, lub dwutygodniowym wyjeździe cudów – nie stracimy zgromadzonych w tym czasie kilkunastu kilogramów nadwagi. Z pewnością jednak wyszczuplejemy, skóra będzie wyglądała młodziej i bardziej promiennie, a także poprawi nam się nastrój.

Szacuje się, że najzdrowsza jest utrata około 1 kg tłuszczu tygodniowo, w przypadku osób ze znaczną nadwagą liczba straconych kilogramów może być jednak wyższa. Organizm pozbywa się niestrawionych resztek z jelit, a także nadmiaru zgromadzonej pod skórą wody – mimo, że waga nie będzie pokazywać dużego spadku kilogramów, po powrocie z wczasów odchudzających będziemy wydawać się dużo szczuplejsi i smuklejsi.

Zatrzymaj nową sylwetkę

Osiągnięte w trakcie turnusu efekty można utrzymać tylko jeśli po powrocie do domu, nowe nawyki będą kontynuowane. W przeciwnym wypadku grozi na efekt jo-jo. Decydując się na wczasy odchudzające trzeba więc mieć świadomość tego, że zmiany, które zostaną wprowadzone w nasze życie, powinny być kontynuowane także po powrocie do codziennych obowiązków.

Czy warto jechać? Najtrudniejszy pierwszy krok

Wiele osób, które świadomie decydują się na dietę, staje przed dylematem „od czego zacząć?”. Wbrew pozorom wyrobienie w sobie nowych, zdrowych nawyków nie jest tak proste. Wygospodarowanie czasu na ćwiczenia, umiejętny dobór produktów żywnościowych czy świadomość mechanizmu przemiany materii wymagają zdobycia wiedzy, zagospodarowania wolnego czasu i sporo chęci. Osobom, które mają do zrzucenia szczególnie dużą liczbę kilogramów, stanowiących problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny, pomóc może wyjazd na wczasy odchudzające.


Podziel się: