×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Blizny i rozstępy – to już nie problem

Bliznę – pozostałość po urazie, chirurgicznym zabiegu lub trądziku – powszechnie uznajemy za defekt. Staramy się ją ukryć, zamaskować, ale nie zawsze jest to możliwe. Wtedy warto sięgnąć po kosmetyki zawierające masę perłową, które systematycznie stosowane zminimalizują ślady blizn, a także wyeliminują rozstępy.

Naszyjniki i… kosmetyki

Perła, synonim piękna i luksusu, jest obecna w życiu człowieka jako ozdoba już od 6 tysięcy lat. Stanowi przedmiot pożądania kojarzony z przepychem, bogactwem, elegancją. Niewiele jednak osób wie, że perła ma także właściwości ochronne i pielęgnacyjne, które pomagają odżywić, wygładzić i rozjaśnić naszą skórę. Stąd jej szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, gdzie służy do produkcji kremów i innych specyfików. Wykorzystują one wyjątkowo cenione w kosmetologii działanie masy perłowej na blizny i rozstępy, która dzięki zawartym w niej składnikom zmniejsza je i wygładza.

Kosmetyki zawierające masę perłową cieszą się więc szczególnym zainteresowaniem wśród osób z bliznami urazowymi, po oparzeniach, zabiegach chirurgicznych, trądziku i wśród kobiet, które chcą przywrócić swojej skórze gładkość sprzed okresu ciąży.

Perła dobra na wszystko

Na temat pereł istnieje wiele mitów, legend i opowieści. Kiedy grecka bogini piękna i miłości Afrodyta zrodziła się z piany morskiej, wzlatujące wokół niej krople wody zamieniły się w perły. Według jednej z opowieści powstały one z łez aniołów, inne legendy podawały, że są to niezwykłe dary bogów. Podobno królowa Kleopatra lubiła rozpuszczać perłę w occie i przygotowanym w ten sposób „tonikiem” przemywać twarz. Specyfik chyba działał, skoro do dzisiaj uznaje się egipską władczynię za jedną z najpiękniejszych kobiet w historii ludzkości...

Niezwykły sposób tworzenia się perły w muszli ostrygi, fakt, że była trudno dostępna, a idealne egzemplarze trafiały się nader rzadko – wszystko to sprawiło, że uważana była za klejnot magiczny i niezwykły.

Z czasem odkryto, że część wyjątkowych właściwości perły sprawdza się nie tylko w podaniach i legendach. Okazało się, że odpowiednio wykorzystana przyśpiesza naturalny metabolizm skóry i dzięki temu m.in. skutecznie wygładza blizny, nadając skórze miękkość i blask. Łagodzi także objawy trądziku, zmniejsza pory, a przy okazji rozjaśnia cerę.

Odżywia, odmładza, rozjaśnia

Co sprawia, że perła w tak cudowny sposób wpływa na wygląd naszej cery? Najwięcej kosmetyka zawdzięcza masie perłowej, która powstaje w ostrydze w reakcji na pojawienie się ciała obcego (np. ziarnka piasku). Aby złagodzić podrażnienie, ciało ostrygi podejmuje działanie obronne i zaczyna wydzielać gładką, twardą krystaliczną substancję, którą otacza obcy organizm. Ta substancja to właśnie masa perłowa stanowiąca bogactwo minerałów, głównie węglanu wapnia, aminokwasów i mikroelementów, które odmładzają i regenerują skórę. Ten biomineralny kompleks fantastycznie pomaga w walce z rozstępami i bliznami, minimalizuje duże pory, a blizny rozjaśnia, zmiękcza i wygładza ich twardą strukturę, przez co stają się niewidoczne.

Cennym składnikiem masy jest także przyswajalny wapń, wpływający na układ kostny i nerwowy. Okazuje się także, że proszek perłowy stymuluje wytwarzanie włókien kolagenowych – głównego składnika budulcowego skóry.

Działanie masy perłowej wspomaga i świetnie uzupełnia alantoina, organiczny związek chemiczny o działaniu regenerującym, łagodzącym i kojącym, który przyspiesza odnowę i ułatwia gojenie uszkodzonego naskórka. Nawilża, wygładza, zmiękcza cerę i świetnie sprawdza się m.in. w pielęgnacji cery cierpiącej z powodu zmian wywołanych trądzikiem.

Nic więc dziwnego, że alantoina w połączeniu z masą perłową stanowi wspaniały duet, niezwykle skuteczny w poprawianiu wyglądu naszej skóry, a tym samym naszego samopoczucia. Kremy zawierające te składniki przyspieszają regenerację tkanek, nawilżają, rozjaśniają i wygładzają skórę.


Podziel się: