Zrelaksuj się

W sytuacji stresowej układ nerwowy wysyła informację do mózgu o potrzebie obrony przed stresorem. W wyniku tego dochodzi do napięcia mięśni oddechowych, podwyższenia ciśnienia krwi oraz zwiększenia częstotliwości oddechów.

To dlatego, gdy jesteś zestresowany/a odczuwasz bóle pleców i ramion oraz silne bicie serca. Wykonanie kilku głębszych oddechów, (wdech powietrza nosem i wydech ustami) sprawi, że dotlenisz bardziej mózg i rozluźnisz napięte partie mięśni oraz unormujesz pracę serca. 

Wśród technik relaksacyjnych opierających się na głębokim, spokojnym oddechu, znajdują się m.in.: joga, trening autogenny Shultza lub Jacobsona oraz różne typy medytacji. Jeśli więc jesteś silnie zestresowany/a wykonaj kilka głębokich, spokojnych oddechów. Skupiając się chociaż przez chwilę jedynie na sobie, odczujesz wielką ulgę i spokój ducha.


Podziel się:

Wasze komentarze


Informacje / opinie publikowane w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca leczenia / stosowania leków . W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus