Pokonaj ból!

Wiosna to wspaniała pora roku. Piękna pogoda zachęca do spacerów i wycieczek rowerowych, rozpoczyna się także sezon prac w ogródkach. Niestety wzmożony ruch często prowadzi do bólów mięsni i stawów. Także styl pracy sprzyja pojawianiu się różnego rodzaju dolegliwości bólowych. Liczba osób uskarżających się na bóle mięśni i stawów stale rośnie. Statystycznie bóle te są drugą najważniejszą przyczyną dla której ludzie zgłaszają się do lekarza i najczęstszą przyczyną niezdolności do pracy. Aż 85% ludzi doświadcza obecnie bądź będzie w przyszłości dotkniętych dolegliwościami związanymi z bólem mięśni i stawów.

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele preparatów pomagających w walce z bólem. Jednym z najbardziej popularnych jest żel Voltaren Emulgel 1%, który już od 30 lat pomaga milionom pacjentów na całym świecie pozbyć się bólu. Jako, że ludzie, ich dolegliwości i preferowane sposoby leczenia są różne marka Voltaren, jako jedyna na rynku, oferuje szeroką gamę, dostępnych bez recepty produktów, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb terapeutycznych i preferencji pacjentów. Zwolennikom maści i żelów proponujemy Voltaren Emulgel 1% – lek o wysokiej skuteczności, działający miejscowo z unikalną, umożliwiającą szybsze wchłanianie, formułą Emulgel.

Osobom ceniącym sobie szybkość działania polecamy tabletki Voltaren Acti, których siła koncentruje się w miejscu bólu. Dodatkowo dzięki plastrowi rozgrzewającemu Voltaren Termal umożliwiamy wygodne stosowanie termoterapii, aż do 10 godzin. Różnorodność preparatów Voltaren pozwala na ich wygodne stosowanie w zależności od bieżącej sytuacji np. Tabletki Voltaren Acti, gdy jesteśmy w biegu, żel na wieczór i na noc, gdy mamy więcej czasu na leczniczy masaż – plaster rozgrzewający na pracowity dzień – założony rano emituje kojące ciepło przez kolejne 10 godzin.

Szeroki asortyment produktów marki Voltaren pozwala na ułożenie optymalnej terapii kojarzonej na chorobę mięśni i stawów. Terapia kojarzona (jednoczesne łączenie różnych postaci leków) umożliwia szybszy powrót do zdrowia, przy jednoczesnym obniżeniu dawek stosowanych leków  i zwiększeniu komfortu pacjenta. Dodatkowo produkty Voltaren cechują się właściwościami pozwalającymi na stworzenie jak najbezpieczniejszej terapii: Voltaren Acti posiada małe jednostkowe dawki, Voltaren Emulgel 1% działa jedynie w miejscu bólu, Voltaren Termal  daje naturalne ciepło, bez wprowadzania substancji drażniących do organizmu.

Poproś farmaceutę o pomocw ułożeniu optymalnej, dostosowanej do Twoich dolegliwości, preferencji leczniczych i stylu życia,  terapii na bóle mięśni i stawów.

VOLTAREN ACTI – Diklofenak potasu 12,5 mg, tabletki powlekane. Wskazania do stosowania: ból mięśni, ból reumatyczny, ostry ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców). Przeciwwskazania: znana nadwrażliwość na diklofenak lub na którykolwiek ze składników produktu leczniczego. Preparatu nie należy stosować u pacjentów, u których po podaniu pochodnych kwasu acetylosalicylowego lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) takich jak ibuprofen, występują napady astmy, pokrzywka lub ostry nieżyt nosa. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunast-nicy, krwawienia lub perforacje przewodu pokarmowego, trzeci trymestr ciąży, ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. VOLTAREN EMULGEL 1% – Diklofenak sodu 10 mg/g. Żel. Wskazania do stosowania: Preparat działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, bólu pleców. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na diklofenak, glikol propylenowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. oltaren Emulgel 1% jest także przeciw- wskazany u tych pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre nieżyty nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się  z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Artykuł sponsorowany


Podziel się: