Czy ssanie oleju to dobry sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn?

Obecnie można znaleźć coraz więcej informacji o tym, że ssanie oleju do dobry sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. W wielu artykułach można przeczytać, że regularne, codzienne ssanie oleju słonecznikowego przynosi zbawienny wpływ na zdrowie naszego organizmu. Czynność ta ma bowiem pomagać w leczeniu miażdżycy oraz innych chorób układu krążenia, korzystnie wpływa na anemię, jak również na przewód pokarmowy (eliminuje biegunki, zaparcia i wzdęcia ), dodatkowo pomaga w walce z migreną, alergią, reumatyzmem i wieloma nowotworami. Teoretycznie zatem ssanie oleju, które ma usunąć toksyny z organizmu, miałoby pomóc wielu naprawdę chorym ludziom. Czy jest to rzeczywiście prawda?

Niestety nie, gdyby tak było, wtedy tak naprawdę chorzy ludzie nie potrzebowaliby innego leczenia, bowiem "po oczyszczeniu organizmu" wracaliby do zdrowia. Ssanie oleju nie wyeliminuje bowiem komórek nowotworowych, nie cofnie zmian miażdżycowych, nie zapobiegnie alergii.

Aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował i abyśmy czuli się zdrowo, musimy zadbać o niego w inny sposób. Powinniśmy dostarczać mu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które możemy znaleźć między innymi w oliwie z oliwek. Dzięki temu będzie zmniejszać się ryzyko rozwoju miażdżycy i innych chorób układu krążenia, będzie to też korzystnie wpływać na pracę mózgu, jednak oliwa z oliwek absolutnie nie wyeliminuje już istniejących chorób. Ponadto, powinniśmy zapewnić naszemu organizmowi codzienną porcję aktywności fizycznej oraz racjonalną dietę. To dzięki takiemu postępowaniu możemy bowiem zmniejszyć ryzyko rozwoju niektórych chorób.


Podziel się: