Atrauman Ag, opatrunek z maścia, 10 x 10 cm, 10 szt
Atrauman Ag, opatrunek z maścia, 10 x 10 cm, 10 szt
0.00 zł

Atrauman Ag, opatrunek z maścia, 10 x 10 cm, 10 szt

Atrauman Ag, opatrunek z maścia, 10 x 10 cm, 10 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Atrauman Ag – opatrunek antybakteryjny z maścią zawierającą srebro, przeznaczony do bezuraziwego opatrywania ran ; 10 x 10 cm.

Skład

Materiał nośny składa się z elementarnego srebraw osłonie wykonanej z włókien poliamidowych i jest impregrowany maścią na bazie triglicerydów (tłuszczów obojętnych) niezawierającą substancji czynnych.

Maść zawiera (Ind): Caprylic/Capric/Stearic Triglycerde; Bis-Didlyceryl Polyacryladipate-2, Macrogol 2000

Działanie

 

  • Hydrofobowa siatka poliamidowa, stanowiąca materiał nośny opatrunku, pokryta jest srebrem metalicznym oraz impregnowana wodochłonną, nie zawierającą wazeliny maścią z triglicerydów (tłuszczów obojętnych).
  • Pod wpływem wydzieliny z rany opatrunek uwalnia jony srebra o bakteriobójczym działaniu.
  • Atrauman Ag zwalcza zarówno bakterie gram-ujemne jak i gramdodatnie włącznie ze szczepami MRSA.
  • Warstwa zewnętrzna materiału nośnego oraz maść zapobiegają przyklejaniu się opatrunku do rany, dzięki czemu daje się on bezboleśnie zmieniać.
  • Maść pielęgnuje brzegi rany i zapewnia ich elastyczność.
  • Dzięki temu, że opatrunek jest cienki, miękki i łatwy do układania, zapewniony jest jego dobry kontakt z podłożem rany.
  • Charakteryzuje się wysokim stopniem przepuszczalności dla powietrza i pary wodnej a także dla wydzieliny rany.
  • Przy zmianie opatrunku na ranie nie pozostają trudne do usunięcia resztki maści (jak np. wazelina).

Wskazania

  • Do miejscowego leczenia ran zakażonych, zarówno przewlekłych jak i ostrych, oparzeń do 2 stopnia, ran objętych krytyczną kolonizacją bakteryjną oraz jako środek w zapobieganiu infekcjom podczas leczenia ran, szczególnie u pacjentów z osłabionym systemem immunologicznym.
  • Opatrunek jest typową warstwą kontaktową i powinien być przykryty wtórnym opatrunkiem chłonnym. W zależności od rodzaju rany można zastosować dowolnie wybrany opatrunek wtórny, jak np. TenderWet active, PermaFoam, Sorbalgon, Zetuvit czy zwykły kompres gazowy.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wyjąć opatrunek z obiema nakładkami osłaniającymi z opakowania jednostkowego i w razie potrzeby przyciąć odpowiednio do wielkości rany. Usunąć nakładkę osłaniającą z jednej strony opatrunku i położyć opatrunek na ranie, po czym usunąć drugą nakładkę osłaniającą. W celu odprowadzenia wydzieliny z razny umocować pod opatrunkiem z maścią jałowy opatrunek chłonny.

Producent

HARTMANN
Partyzancka 133/151
Pabianice
Cechy produktu
PRODUCENT