Myalgan, tabletki, 30 szt.
37.99 zł

Myalgan, tabletki, 30 szt.

Myalgan, tabletki, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
37.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Myalgan zawiera naturalne składniki odżywcze, które mogą być przyjmowane przez każdego. Uzupełnienie diety o te składniki jest szczególnie korzystne w przypadku fibromialgii i dlatego Myalgan jest polecany przez Norweskie Towarzystwo Fibromialgii

Składniki

Zawartość w 4 tabletkach:

Ekstrakt z liści stokrotki (Bellis perenis) 300 mg
Ekstrakt z liści winogron (Vitis vinifera) 300 mg
Ekstrakt z pestek oliwek (Olea europea) 300 mg

Ekstrakt z owocu ananasa ( Ananas comosus)

200 mg
Sok pomarańczowy w proszku (Citrus aurantium) 40 mg
Ekstrakt słodkich migdałów (Prunus amygdalus) 40 mg

składniki pomocnicze: Stearynian magnezu, celuloza mikrokrystaliczna,  

Właściwości składników

Ekstrakt z liści stokrotki (Bellis perennis) dostarcza przede wszystkim saponiny trójterpenowe o wielokierunkowym korzystnym działaniu biologicznym oraz kompleks bioflawonoidów (apigeninę, kwercytynę i luteolinę) o silnym działaniu antyoksydacyjnym.

Ekstrakt z liści winogron (Vitis vinifera) jest bogatym źródłem licznych polifenoli (np. rezweratrolu) których spożycie jest korzystne m. in. dla dobrego funkcjonowania układu krążenia i który poprzez stymulację sirtuin zwiększa odporność na stres i długość życia komórek, poza tym wykazuje silne działanie antyoksydacyjne.

Ekstrakt pestek oliwki (Olea europea) jest bardzo bogatym źródłem m.in. polifenoli, związków o silnym działaniu przeciwutleniającym i przeciwzapalnym. Poza tym ekstrakt z pestek oliwek dostarcza werbaskozydy, oleozydy, tyrozol, rutynę i luteolinę oraz kwas gamma-aminomasłowy. Posiadają one szereg korzystnych właściwości, m.in. działają kardioprotekcyjnie i przeciwutleniająco. Mówi się o nich, że działają jako optimizeiy antyoksydantów, a ich wszechstronny korzystny efekt trudny jest do przecenienia. Wspomagają one przepływ krwi i funkcję narządu krążenia, których zaburzenie jest jedną z prawdopodobnych przyczyn fibromialgii oraz jednocześnie zmniejszają napięcie mięśniowe. Napięte mięśnie mogą uciskać na przebiegające nerwy powodując ból, drętwienie, parestezje, jak również przenosić się na leżące w pobliżu stawy. Ekstrakty zawierające te substancje czynne, które korzystnie wpływają na krążenie obwodowe, dają przypływ energii i regulują napięcie mięśni. Również korzystnie wpływają na różne objawy wegetatywne ze strony przewodu pokarmowego i układu moczowego.

Ekstrakt pestek oliwki (Olea europea) jest bardzo bogatym źródłem m.in. polifenoli, związków o silnym działaniu przeciwu-tleniającym i przeciwzapalnym. Poza tym ekstrakt z pestek oliwek dostarcza werbaskozydy, oleozydy, tyrozol, rutynę i luteolinę oraz kwas gamma-aminomasłowy. Posiadają one szereg korzystnych właściwości, m.in. działają kardioprotekcyjnie i przeciwutleniają-co. Mówi się o nich, że działają jako optimizeiy antyoksydantów, a ich wszechstronny korzystny efekt trudny jest do przecenienia. Wspomagają one przepływ krwi i funkcję narządu krążenia, których zaburzenie jest jedną z prawdopodobnych przyczyn fibromialgii oraz jednocześnie zmniejszają napięcie mięśniowe. Napięte mięśnie mogą uciskać na przebiegające nerwy powodując ból, drętwienie, parestezje, jak również przenosić się na leżące w pobliżu stawy. Ekstrakty zawierające te substancje czynne, które korzystnie wpływają na krążenie obwodowe, dają przypływ energii i regulują napięcie mięśni. Również korzystnie wpływają na różne objawy wegetatywne ze strony przewodu pokarmowego i układu moczowego.

Ekstrakt owocu ananasa (Ananas comosus) )tst źródłem przede wszystkim enzymu proteolitycznego bromeliny, który pomaga trawić białko, może również pomagać w rozpuszczaniu skrzepów krwi, intensyfikuje działanie antybiotyków. Badania potwierdziły, że spożycie bromeliny może być korzystne w wielu sytuacjach klinicznych m. in. działa korzystnie na stawy, naczynia wieńcowe, zatoki i układ moczowy.

Ekstrakt skłodkich migdałów (Primus amygdalus dulcis) dostarcza składniki mineralne, zwłaszcza magnez, witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz glikozydy m. in. amigdalinę określaną jako witamina B17, które korzystnie wpływają na samopoczucie.

Sok pomarańczowy w proszku (Citris aurantium) dostarcza witaminy, bioflawonoidy i składniki mineralne.

Zalecane dzienne spożycie

Początkowo przyjmować jedną tabletkę 4 razy dziennie, np.: rano, przed południem, po południu i wieczorem.
Przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami nie powinna być krótsza niż 4 godziny. 
Następnie stopniowo, np. co tydzień, zmiejszać po jednej tabletce do dziennej dawki jednej lub dwóch tabletek zależnie od samopoczucia. 
Preparat można ssać celem szybszego wchłaniania.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nie stosować w przypadku alergii na składniki preparatu.

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Chronić od wilgoci i światła.
  • Kobiety w ciąży i w okresie karmienia przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem. 
  • Preparat może być przyjmowany przez wegan i wegetarian.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Dystrybutor

PHYTOMEDICA
Poznańska 251
05-850 Ołtarzew
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik