Liponormin, kapsułki, 30 szt
32.67 zł

Liponormin, kapsułki, 30 szt

Liponormin, kapsułki, 30 szt
Ostatnia cena produktu
32.67 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Czym jest Liponormin?
Liponormin to nowy na naszym rynku, amerykański preparat dietetyczny, który może być istotnym uzupełnieniem możliwości terapeutycznch w zwalczaniu zaburzeń lipidowych. Badania kliniczne wykazały jego istotną skuteczność, szybkie działanie oraz pełne bezpieczeństwo. Liponormin zawiera m.in. wysoce aktywne bioflawionoidy uzyskane w innowacyjnej technologii ekstrakcji bio-wzmocnionej, m.in. apigeninę, kwercytynę i luteolinę oraz specjalną żywicę Commiphora mukul.


 

Składniki

Aktywne składniki zostały uzyskane przy pomocy innowacyjnej technologii ekstrakcji bio-wzmocnionej (BioEnhanced Extraction B.E.E.), zapewniającej łatwe przyswajanie przez organizm oraz szybkie i skuteczne działanie preparatu.

1 kapsułka (650 mg) dostarcza składniki aktywne:

  • 185 mg ekstraktu B.E.E. z Flos Matricaria recutita (ekstrakt bio-wzmocniony z koszyczków rumianku),
  • 165 mg ekstraktu B.E.E. z Folium Bellis perenis (ekstrakt bio-wzmocniony z liści stokrotki),
  • 125 mg ekstraktu B.E.E. z Commiphora mukul (ekstrakt bio-wzmocniony z żywicy),

Substancje pomocnicze: nośnik: stearynian magnezu (E 470b), otoczka kapsułki: hydroksypropyloceluloza (E 464), otoczka kapsułki nie zawiera żelatyny.


 

Właściwości składników

Ekstrakt B.E.E. z koszyczków rumianku: dostarcza kompleks bioflawonoidów: apigeninę, luteolinę i kwercetynę, które odpowiadają zarówno za działanie przeciwzapalne jak i przeciwutleniające preparatu. Kompleks ten neutralizuje wolne rodniki i chroni przed szkodliwym działaniem cholesterolu LDL. Jedno­cześ­nie dzięki właściwościom przeciwzapalnym obniża poziom białka C reaktywnego (CRP) oraz homocysteiny.

Ekstrakt B.E.E. z liści stokrotki: Stokrotka była historycznie stosowana jako “oczyszczacz krwi”. Ekstrakt B.E.E. z liści stokrotki dostarcza kompleks aktyw­nych bioflawonoidów, który wykazuje działanie przeciw­utleniające, obniżające poziom cholesterolu całkowitego i cholesterolu LDL, usuwa wolne rodniki chroniąc śródbłonek naczyniowy i wielo-nienasycone kwasy tłuszczowe przed utlenianiem oraz hamuje utlenianie lipidów, w konsekwencji obniżając ryzyko zmian miażdżycowych i choroby serca.

Ekstrakt B.E.E. z migdałów: zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, wspomaga obniżenie poziom cholesterolu LDL i cholesterolu całkowitego oraz trójglicerydów.

Żywica roślina Commiphora mukul: zawiera fitosterole tzw. guggulsterony Z i E, obniża poziom cholesterolu LDL i cholesterolu całkowitego, podwyższa poziom cholesterolu HDL dzięki stymulowaniu konwersji cholesterolu do kwasów żółciowych i obniżając wchłanianie cholesterolu z pożywienia.

Leczenie zaburzeń lipidowych, czyli nieprawidłowych poziomów cholesterolu i innych lipidów krwi musi być przede wszystkim skojarzone z właściwą dietą, odpowiednią aktywnością fizyczną oraz normalizacją masy ciała. Liponormin stanowi cenne i skuteczne uzupełnienie diety, aby uzyskać normalizację poziomów cholesterolu i trójglicerydów.

  1. Dotychczas nieleczona hyperlipidemia, niedająca się skorygować dietą; poziom cholesterolu LDL >160 mg/dl (4,0 mmol/l), 3-glicerydy >150 mg/dl (1,7 mmol/l)
  2. Hyperlipidemia niewyrównana leczeniem statynami/fibratami, jako uzupełnienie stosowanego leczenia
  3. Nietolerancja (objawy uboczne) leczenia statynami/fibratami

Zalecane dzienne spożycie

Przeciętnie, początkowo 1 kapsułka dwa razy dziennie, najlepiej 30 min. przed posiłkiem (obiad i kolacja). Następnie po ok. 4 tygodniach, po poprawie parametrów lipidowych, 1 kapsułka 1 raz dziennie na 30 min. przed głównym posiłkiem. Liponormin jest dostępny w 650 mg kapsułkach twardych (otoczka kapsułki jest roślinna i preparat może być przyjmowany przez weganów i wegetarian).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

HAMIDA PHARMA
20492 Crescent Bay Dr #110
CA 92630 Lake Forest, Stany Zjednoczone

Liponormin - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z żywicy ekstrakt z liści stokrotki ekstrakt z koszyczka rumianku

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Kardiologia Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w składniki wspomagające utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu

Wskazania:

Uzupełnienie diety w składniki wspomagające utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu i trójglicerydów.

Dawkowanie:

Doustnie. Przeciętnie, początkowo 1 kapsułka 2 razy dziennie, najlepiej 30 minut przed posiłkiem (obiad i kolacja). Następnie po około 4 tygodniach, po poprawie parametrów lipidowych, 1 kapsułka 1 raz dziennie na 30 minut przed głównym posiłkiem.Uzupe Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.