Produkt w kategoriach

Panadol Femina, tabletki powlekane, 10 szt.

Panadol Femina, tabletki powlekane, 10 szt.

6.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Panadol Femina Lek o działaniu przeciwbólowym i rozkurczowym w bolesnym miesiączkowaniu.

Skład

Substancjami czynnymi leku są paracetamol i hioscyny butylobromek.

1 tabletka zawiera: substancję czynną: paracetamol 500 mg, hioscyny butylobromek 10 mg,
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K30, sorbitol, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa, hypromeloza, makrogol 6000.

Lek zawiera sorbitol.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek, jeżeli jest to wskazane, maksymalnie 3 razy na dobę, co 8 godzin.
Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.

Działanie

Paracetamol stosowany jest do łagodzenia bólu i obniżania gorączki.

Butylobromek hioscyny znosi stany skurczowe w obrębie przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego.

Wskazania

Preparat stosowany w celu zapobiegania i leczenia dolegliwości związanych z:

  • bolesnym miesiączkowaniem,
  • kolką nerkową lub wątrobową,
  • zespołem drażliwego jelita.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Panadol Femina, jeśli występują:

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku,
  • ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • choroba alkoholowa,
  • niedokrwistość oraz wrodzony brak dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (fawizm),
  • miastenia,
  • jaskra,
  • przerost gruczołu krokowego powodujący zatrzymywanie moczu,
  • przewężenia w przewodzie pokarmowym,
  • zaburzenia rytmu serca przebiegające z przyspieszeniem czynności serca.

Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Możliwe działania niepożądane:

Bardzo rzadko (rzadziej niż 1 na 10 000 pacjentów)

  • tachykardia (szybkie bicie serca)
  • niedociśnienie tętnicze
  • methemoglobinemia (obecność utlenionej hemoglobiny we krwi)
  • agranulycytoza (zmniejszenie liczby krwinek białych we krwi)
  • trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi)
  • reakcje anafilaktyczne (poważne problemy z oddychaniem lub zawroty głowy)
  • nadwrażliwość skórna taka jak: wysypka skórna, obrzęk naczynioruchowy, zespół Stevensa-Johnsona
  • przebarwienia siatkówki i jaskra,
  • skurcz oskrzeli wrażliwych na aspirynę lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne
  • nudności
  • wymioty
  • biegunka
  • zaburzenia czynności wątroby
  • zaburzenia czynności nerek
  • odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, rumień

Ponadto mogą wystąpi: dezorientacja, zaburzenia pamięci, zaburzenia akomodacji oczu (ostrość widzenia), suchość w jamie ustnej, zawroty głowy.

U pacjentów z owrzodzeniem jelit mogą wystąpić zaparcia i obniżona motoryka jelit.

Preparat może wywoływać objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego i zaburzać ostrość widzenia - w trakcie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn mechanicznych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Panadol Femina (Vegantalgin H) - Hioscini butylobromidum, Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol butylobromek hioscyny

Postać:

tabletki czopki doodbytnicze

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

rozkurcza mięśnie gładkie przeciwbólowe

Wskazania:

Zapobieganie i leczenie dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem, kolką nerkową lub wątrobową, zespołem drażliwego jelita.

Dawkowanie:

Czopki doodbytnicze - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 czopek , jeśli to jest wskazane - co 6 godzin. Nie przekraczać dawki 4 czopków na dobę. Tabletki powlekane - doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 tabletki co 8 godzin. Nie przekraczać dawki 6 tabletek na dobę. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.   Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu.  

Możliwe skutki uboczne:

Może powodować suchość w jamie ustnej, zaburzenia akomodacji, dezorientację, zaburzenia pamięci, zawroty głowy. Bardzo rzadko występują reakcje anafilaktyczne, przyspieszenie pracy serca, obniżenie ciśnienia krwi, nudności, biegunka, pokrzywka, zaczerwienienie, obrzęk naczynioruchowy, wysypki polekowe, przebarwienia siatkówki, jaskra. Terapię należy przerwać w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zaburzeń ostrości widzenia lub bólu w gałce ocznej spowodowanego podwyższeniem ciśnienia.   Lek może powodować objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego i zaburzać ostrość widzenia, dlatego w trakcie jego stosowania nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na atropinę lub którykolwiek ze składników leku, jaskrę, przerost gruczołu krokowego, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, przewężenia w przewodzie pokarmowym, miastenię (osłabienie mięśni), niedokrwistość, chorobę alkoholową, zaburzenia rytmu serca.   Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwdepresyjne, leki należące do grupy inhibitorów monoaminoksydazy (MAO).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku w okresie ciąży, chyba że w opinii lekarza korzyści ze stosowania leku przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią.    


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus