Tymianek i Podbiał, pastylki twarde, 16 szt
Tymianek i Podbiał, pastylki twarde, 16 szt
8.99 zł

Tymianek i Podbiał, pastylki twarde, 16 szt

Tymianek i Podbiał, pastylki twarde, 16 szt
8.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Tymianek i podbiał to tradycyjny, roślinny produkt leczniczy stosowany w celu łagodzenia: chrypki, kaszlu oraz pomocniczo w nieżytach błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Skład

Substancje czynne: Thymi herbae extractum spissum (3,5-4,5:1) 100 mg, ekstrahent – woda do ekstrakcji, Tussilaginis farfarae folii extractum spissum (4,5-6,0:1) 100 mg, ekstrahent – woda do ekstrakcji

Substancje pomocnicze: sacharoza, glukoza ciekła, glukoza jednowodna.

 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż. - ssać po 1 pastylce co 4-6 godzin.

Dawka maksymalna 6 pastylek na dobę.

Działanie

Pastylki Tymianku i Podbiału ssane powoli wzmagają wydzielanie śliny, która zwilża błonę śluzową jamy ustnej i gardła zmniejszając nasilenie kaszlu.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w celu łagodzenia: chrypki, kaszlu związanego z przeziębieniem oraz pomocniczo w nieżytach błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nadwrażliwość na inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae – dawniej Compositae) lub jasnotowatych (Lamiaceae – dawniej Labiatae).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywaćw sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.

Producent

Omega Pharma
Aleja Niepodległości 18
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Tymianek i Podbiał - Thymus vulgaris, Tussilago farfara - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z tymianku wyciąg z podbiału

Postać:

pastylki do ssania

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie:

powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła przeciwbakteryjne

Wskazania:

Chrypka, suchy uporczywy kaszel, pomocniczo w nieżytach błon śluzowych górnych dróg oddechowych, jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia - ssać po 1 pastylce co 4 do 6 godzin. Dawka maksymalna 6 pastylek na dobę. Pastylki należy ssać powoli co wzmaga wydzielanie śliny, która zwilżając błonę śluzową jamy ustnej i gardła zmniejsza nasilenie kaszlu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, cukrzycę (ze względu na zawartość cukru preparat należy ostrożnie stosować u chorych z cukrzycą).   Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające wyciąg z liści podbiału.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.