Sebidin Plus, tabletki do ssania, 16 szt.
7.99 zł

Sebidin Plus, tabletki do ssania, 16 szt.

Sebidin Plus, tabletki do ssania, 16 szt.
7.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Sebidin Plus jest lekiem o skojarzonym działaniu chlorheksydyny i witaminy C.

Skład

1 tabletka zawiera 5 mg chloroheksydyny dichlorowodorku (Chlorhexidini dihydrochloridum) i 75 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum).

Substancje pomocnicze: glicerolu distearynian, aspartam, ksylitol, magnezu stearynian, makrogol 6000, krzemionka koloidalna bezwodna, żółcień chinolinowa E104, sorbitol.

Preparat nie zawiera cukru.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat - ssać 1 tabletkę 4 razy na dobę (co 6 godzin). Lek zaleca się stosować po posiłku i oczyszczeniu zębów.

Działanie

Chlorheksydyna wykazuje działanie przeciwbakteryjne: działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo wobec bakterii Gram-dodatnich, Gram-ujemnych oraz drożdżaków Candida albicans.
witamina C bierze udział w procesie tworzenia kolagenu i regeneracji tkanek.
Lek uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askorbowy występujące w stanach zapalnych błony śluzowej gardła i krtani.
Zapobiega i leczy zapalenia dziąseł oraz choroby przezębia, zapalenia błony śluzowej jamy ustnej o charakterze nieżytowym. Odkaża jamę ustną przed i po zabiegach chirurgicznych.

Wskazania

  • Zapalenie błony śluzowej gardła.
  • Zapobieganie i leczenie zapaleń dziąseł oraz chorób przyzębia.
  • Zapalenia błony śluzowej jamy ustnej o charakterze nieżytowym.
  • Afty przewlekle nawracające, pleśniawki, nadżerki i odleżyny będące np. następstwem stosowania przez pacjentów źle dopasowanych uzupełnień protetycznych.
  • Odkażanie jamy ustnej przed i po zabiegach chirurgicznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ze względu na zawartość aspartamu produktu leczniczego nie należy stosować u osób z fenyloketonurią.

Ze względu na zawartość sorbitolu nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Działania niepożądane

Niekiedy mogą wystąpić reakcje alergiczne, podrażnienie lub zapalenie błony śluzowej jamy ustnej oraz podrażnienie żołądka i biegunka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku może zaburzać odczuwanie smaku, które zwykle ustępuje po 4 godzinach od zastosowania.  Podczas długotrwałego stosowania mogą wystąpić zmiany odcienia barwy zębów oraz grzbietu języka, które ustępują samoistnie lub muszą byc usunięte przez lekarza.
Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Lek nie wpływa na sprawność psychofizyczną oraz nie upośłedza zdolności prowadzenia pojazdów mnechanicznych i obsługi maszyn będących w ruchu.
Lek zawiera źródło fenyloalaniany. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Sebidin Plus - Acidum ascorbicum, Chlorhexidini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorheksydyna witamina C (kwas askorbinowy)

Postać:

tabletki do ssania

Kategoria:

Układ oddechowy Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Stomatologia ogólna Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

przeciwgrzybicze bakteriobójcze

Wskazania:

Zapalenie błony śluzowej gardła. Zapalenie dziąseł i choroby przyzębia. Zapalenia błony śluzowej jamy ustnej o charakterze nieżytowym. Afty przewlekle nawracające, pleśniawki, nadżerki i odleżyny będące następstwem stosowania przez pacjentów źle dopasowanych uzupełnień protetycznych.   Uwaga! Sebidin Plus nie zawiera cukru, może być więc stosowany przez cukrzyków i osoby z tendencją do próchnicy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat: ssać powoli 1 tabletkę 4 razy dziennie (co 6 godzin). Preparat należy stosować po posiłku i oczyszczeniu zębów. Przez 2 godziny po zastosowaniu preparatu nie zaleca się płukania jamy ustnej lub picia dużej objętości płynów.   Uwaga! Nie zaleca się stosowania preparatu dłużej niż 14 dni. Podczas długotrwałego stosowania mogą wystąpić zmiany odcienia barwy zębów oraz grzbietu języka, które ustępują samoistnie lub muszą być usunięte przez lekarza.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Może wywołać odczyn alergiczny, podrażnienie lub zapalenie błony śluzowej jamy ustnej oraz podrażnienie żołądka i biegunkę.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorheksydynę lub inne składniki preparatu, fenyloketonurię (preparat zawiera aspartam).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.