Ruskorex, (25 mg+25 mg)/2g, czopki, 10 szt.
25.99 zł

Ruskorex, (25 mg+25 mg)/2g, czopki, 10 szt.

Ruskorex, (25 mg+25 mg)/2g, czopki, 10 szt.
25.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Ruskorex czopki jest lekiem złożonym zawierającym ruskogeniny i tetrakainy chlorowodorek.

 

Skład

1 czopek (2 g) zawiera:
substancje czynne:
ruskogeniny 0,025 g,
tetrakainy chlorowodorek 0,025 g
oraz substancje pomocnicze:
polisorbat 60, triglicerydy o średniej długości łańcucha, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, tłuszcz stały.

Dawkowanie

Lek przeznaczony dla osób dorosłych.
Stosować doodbytniczo. 1 czopek, 1 do 2 razy na dobę. Czopki stosować po wypróżnieniu. Jednorazowa terapia nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie.

Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku

Osoby w podeszyłm wieku mogą wykazywać zwiększoną wrażliwość na działanie leku, dlatego przed rozpoczęciem leczenia wskazana jest konsultacja z lekarzem.

Działanie

Ruskogeniny otrzymywane są z kłączy ruszczyka kolczastego (Ruscus aculeatus), działają miejscowo przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i uszczelniająco na naczynia krwionośne. Tetrakainy chlorowodorek jest środkiem miejscowo znieczulającym.

 

Wskazania

Lek stosuje się doodbytniczo w objawach świądu i bólu okolicy odbytu, w stanach zapalnych błony śluzowej odbytnicy, w zapalniu zakrzepowym guzków krwawniczych, do łagodzenia świądu odbytu występującego z innych przyczyn. W leczeniu uzupełniającym po zabiegach chirurgicznych przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.

 

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Ruskorex w postaci czopków:

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ruskogeniny, tetrakainę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Ruskorex w postaci czopków:

Jeśli pacjent ma zaburzenia czynności serca i niedociśnienie tętnicze lek można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Jeżeli po zastosowaniu leku nastąpi nasilenie świądu lub bólu, należy przerwać jego stosowanie.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Ruskorex, czopki może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niekiedy może wystąpić nasilenie pieczenia w okolicy odbytu na początku stosowania leku. Ponadto mogą wystąpić luźne stolce.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie innych leków:

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
Może wystąpić zwiększenie działania leków antyarytmicznych oraz zmniejszenie działania sulfonamidów. Leki blokujące kanały wapniowe mogą zmniejszać działanie ruskogenin.

Ciąża i karmienie piersią:

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Brak badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Ekstrakty z ruszczyka kolczastego mogą zwiększać skurcze macicy.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Lek nie wpływa na sprawność psychofizyczną oraz nie zaburza zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Ruskorex w postaci czopków:

Nie są znane objawy przedawkowania i zatrucia lekiem. W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie dawki leku Ruskorex w postaci czopków:

Należy kontynuować stosowanie leku.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Jak przechowywać lek Ruskorex w postaci czopków:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Nie należy stosować leku Ruskorex po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu. Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Ruskorex - Ruscogeninum, Tetracaini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

ruskogenina chlorowodorek tetrakainy

Postać:

czopki doodbytnicze maść

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Proktologia

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Ból i świąd w okolicy odbytu, stany zapalne odbytnicy, zapalenie zakrzepowe guzków krwawniczych, łagodzenie świądu odbytu występującego z innych przyczyn oraz w leczeniu uzupełniającym po operacjach chirurgicznych przetok około odbytniczych i guzków krwawniczych.

Dawkowanie:

Czopki doodbytniczo. 1 czopek 1-2 razy dziennie. Czopki stosować po wypróżnieniu. Maść zewnętrznie. 2-3 razy dziennie smarować okolice odbytu. Jednorazowa kuracja nie powinna przekraczać 2 tygodni.   Preparat przeznaczony jest dla dorosłych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Czasami na początku stosowania leku może wystąpić nasilenie pieczenia oraz luźne stolce.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia rytmu serca, niedociśnienie.   Gdy przyjmujesz leki antyarytmiczne, sulfonamidy, leki blokujące kanały wapniowe.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania. W ciąży i okresie karmienia stosować jedynie po konsultacji z lekarzem. Ekstrakty z ruszczyka kolczastego mogą nasilać skurcze macicy.