Piroxicam, 5%, żel, (50 mg / g), 20 g
Piroxicam, 5%, żel, (50 mg / g), 20 g
0.00 zł

Piroxicam, 5%, żel, (50 mg / g), 20 g

Piroxicam, 5%, żel, (50 mg / g), 20 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Piroxicam (maść, żel) - Piroxicamum - zastosowanie i działanie

Skład:

piroksikam

Postać:

żel maść

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Reumatologia

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny: w reumatoidalnym zapaleniu wielostawowym, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, w napadach dny moczanowej.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Nie stosować na skórę uszkodzoną i szczególnie wrażliwą. Nie stosować na błony śluzowe, należy uważać aby lek nie dostał się do oczu, ust, nosa. Nie stosować u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe odczyny alergiczne. W przypadku intensywnego stosowania na dużych powierzchniach należy liczyć się z możliwością ogólnego działania leku, który może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, skórne odczyny alergiczne (pod postacią wysypki lub pokrzywki), obrzęki (np. w okolicy kostek), bóle głowy, nudności, wymioty, zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz) i nerek (zwiększenie stężenia mocznika we krwi), zmiany w obrazie morfologicznym krwi: zmniejszenie stężenia hemoglobiny i liczby erytrocytów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na piroksikam lub inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), masz astmę, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT