Pastylki wykrztuśne, (200 mg+10 mg)/pastylka, pastylki twarde, 16 szt.
8.99 zł

Pastylki wykrztuśne, (200 mg+10 mg)/pastylka, pastylki twarde, 16 szt.

Pastylki wykrztuśne, (200 mg+10 mg)/pastylka, pastylki twarde, 16 szt.
Ostatnia cena produktu
8.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Pastylki Wykrztuśne to lek działający wykrztuśnie.

Skład

1 pastylka zawiera: 
substancje czynne:
sulfogwajakol - 200 mg, wyciąg suchy z korzenia lukrecji - 10 mg.
substancje pomocnicze:
sacharoza, glukoza ciekła, glukoza jednowodna, miód pszczeli, kwas cytrynowy jednowodny, aromat spożywczy eukaliptusowy, aromat spożywczy anyżowy.

Dawkowanie

Dorośli - ssać powoli 1-2 tabletki 3 do 4 razy dziennie w przerwach pomiędzy posiłkami. Nie więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.
Dzieci w wieku 3 do 16 lat - ssać powoli 1 tabletkę 3 do 4 razy dziennie pomiędzy posiłkami. Nie więcej niż 3 tabletki w ciągu doby.
Nie stosować dłużej niż 4 do 6 dni.
Podczas stosowania leku Pastylki Wykrztuśne, w celu łatwiejszego odkrztuszania zalegającej wydzieliny, należy w ciągu całego dnia pić często małe ilośic płynów.

Działanie

Składniki leku są wydzielane częściowo w drogach oddechowych. Działając drażniąco pobudzają wydzielanie śluzu w oskrzelach, upłynniają zalegającą wydzielinę i ułatwiają jej wykrztuszanie.


Wskazania

Lek Pastylki Wykrztuśne jest przeznaczony do stosowania  wspomagającego w kaszlu z trudnościami w odkrztuszaniu wydzieliny (towarzyszącym  stanom zapalnym górnych dróg oddechowych, oskrzeli, przeziębieniu lub grypie).


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, przy stanach zapalnych wątroby z zastojem żółci, w marskości wątroby, w ostrej niewydolności nerek, w nadciśnieniu i niskim poziomie potasu, w cukrzycy. Nie podawać dzieciom poniżej 3-go roku życia.

Działania niepożądane

U osób nadwrażliwych na składniki leku, po zastosowaniu zalecanych dawek, może wystąpic pieczenie języka, nudności, odruchy wymiotne, brak łaknienia, biegunka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

U dzieci w wieku 3-6 lat stosować ostrożnie ze względu na możliwość zakrztuszenia.
Ze względu na możliwość wpływu składniów wyciągu z lukrecji na mięsień macicy i na cykl miesiączkowy, nie zaleca się stosować leku w czasie ciąży. Nie zaleca się stosować leku w czasie karmienia piersią.
W przypadku nadużycia leku należy brać pod uwagę możliwość zwiększenia utraty potasu z organizmu. Z tego powodu należy zachować ostrożność podczas równoczesnego stosowania glikozydów nasercowych z lekami moczopędnymi.
Przechowywac w miejscu niedostepnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Pastylki wykrztuśne - Sulfoguaiacolum, Glycyrrhizae radix extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

sulfogwajakol ekstrakt z korzenia lukrecji

Postać:

tabletki do ssania

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

wykrztuśne

Wskazania:

Wspomagająco w trudnościach w odkrztuszaniu występujących w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, oskrzeli, w przeziębieniu lub grypie.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: ssać powoli 1-2 tabletki 3 do 4 razy dziennie w przerwach pomiędzy posiłkami. Nie więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Dzieci w wieku 3 do 16 lat: ssać powoli 1 tabletkę 3  dziennie pomiędzy posiłkami. Nie więcej niż 3 tabletki w ciągu doby.   Uwaga! W celu łatwiejszego odkrztuszania zalegającej wydzieliny, należy w ciągu całego dnia pić często małe ilości płynów.   Nie stosować dłużej niż 4 do 6 dni. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U osób nadwrażliwych na składniki preparatu, po zastosowaniu zalecanych dawek może wystąpić pieczenie języka, nudności, odruchy wymiotne, brak łaknienia, biegunka. Objawy ustępują samoistnie po odstawieniu preparatu.   Brak danych odnośnie wpływu leku na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, stany zapalne wątroby z zastojem żółci, marskość wątroby, ostrą niewydolność nerek, nadciśnienie, cukrzycę, niski poziom potasu we krwi (w tych przypadkach nie powinno się stosować leku).   Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, leki moczopędne, kortykosteroidy.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.