Kofex, pastylki do ssania z kofeiną, 40 mg, 8 szt
4.72 zł

Kofex, pastylki do ssania z kofeiną, 40 mg, 8 szt

Kofex, pastylki do ssania z kofeiną, 40 mg, 8 szt
Ostatnia cena produktu
4.72 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Kofeina należy do grupy metyloksantyn występujących w surowcach roślinnych takich jak kawa, herbata, kakao. Działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy (zmniejsza senność i uczucie zmęczenia, poprawia zdolność koncentracji) oraz przyspiesza czynność serca.
Zwiększa wydzielanie soku żołądkowego oraz działa moczopędnie.


 

Skład

1 tabletka:
Substancja czynna - 40 mg kofeiny w postaci benzoesanu kofeino - sodowego.

Dawkowanie

Dorośli - ssać 1 tabletkę 3 do 4 razy na dobę.
Nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki kofeiny - 1000 mg (25 tabletek).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Kofex - Coffeinum, Natrii benzoas - zastosowanie i działanie

Skład:

kofeina

Postać:

pastylki do ssania

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

pobudzające

Wskazania:

Stany zmęczenia fizycznego lub psychicznego. Dla osób chorych na cukrzycę, osób z glukozo-galaktozowym zespołem złego wchłaniania, z niedoborem sacharozo-izomaltazy, przy nietolerancji fruktozy i u osób ze skłonnością do próchnicy zębów przeznaczony jest Kofex bez cukru.

Dawkowanie:

Doustnie. Ssać 1 pastylkę 3-4 razy dziennie. Dawka maksymalna - 25 pastylek dziennie. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia i u osób starszych. Nie należy stosować łącznie z napojami lub preparatami zawierającymi kofeinę.

Możliwe skutki uboczne:

Drażliwość, nerwowość, bóle i zawroty głowy, bezsenność, drżenia mięśniowe, przyspieszenie rytmu serca, dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Nagłe odstawienie preparatu może spowodować niepokój, zawroty głowy, drażliwość, napięcie mięśni, nudności, nerwowość, zmęczenie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz chore serce, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy.  Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.