Ketoprom, 25 mg / g, żel, 50 g
Ketoprom, 25 mg / g, żel, 50 g
0.00 zł

Ketoprom, 25 mg / g, żel, 50 g

Ketoprom, 25 mg / g, żel, 50 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Ketoprom - Ketoprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ketoprofen

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna sportowa Reumatologia

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle pourazowe mięśni i stawów, zapalenie ścięgien.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia 2 razy na dobę, zwykle przez około 7-10 dni. Niewielką ilość żelu (około 3-5 cm) nanieść na skórę w bolesnym miejscu i masować przez kilka minut w celu lepszego wchłaniania.   Uwaga! Nie stosować na uszkodzoną lub chorobowo zmienioną skórę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, wysypka). Bardzo rzadko: nudności, wymioty, biegunka, zaparcie oraz nasilenie niewydolności nerek. Sporadycznie mogą wystąpić: nadwrażliwość na światło, odczyny o cięższym przebiegu w postaci wyprysku pęcherzykowego, które mogą się nasilać lub uogólniać (reakcje anafilaktyczne). U osób nadwrażliwych na salicylany mogą wystąpić napady astmy oskrzelowej.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, wysypkę, zmiany skórne, zakażenie skórne, rany, niewydolność krążenia, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz metotreksat, kortykosteroidy, niesteroidowe leki przeciwzapalne.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Opis

Preparat stosuje się miejscowo na skórę w bólach pourazowych mięśni i stawów oraz zapaleniu ścięgien.

 

Skład

1 g żelu zawiera substancję czynną: ketoprofen 25 mg oraz substancje pomocnicze: woda oczyszczona, etanol 96%, glikol propylenowy, trolamina, karbomery.

Dawkowanie

Dorośli i młodzieć powyżej 15 lat: stosuje się miejscowo, na skórę, 2 razy na dobę. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 1 tydzień. Niewielką ilość żelu 2 do 4 g (3 do 5 cm) nanieść na skórę w obrębie bolesnego miejsca i masować kilka minut dla lepszego wchłaniania.

Działanie

Przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na składniki leku, kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ,
  • nie stosować jeżeli w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi lekami z grupy NLPZ występowały jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, wysypki lub astmy oskrzelowej.

Działania niepożądane

  • często: napad astmy oskrzelowej u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy i jego pochodne,
  • niezbyt często: rumień, świąd, wysypka,
  • rzadko: nadwrażliwość na światło, pęcherzykowe zapalenie skóry, pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem w ciaży i okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Producent

GLAXOSMITHKLINE PHARMACEUTICALS
Grunwaldzka 189
Poznań
Cechy produktu
PRODUCENT