Hemorectal, czopki, 10 szt.
10.99 zł

Hemorectal, czopki, 10 szt.

Hemorectal, czopki, 10 szt.
10.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

HEMORECTAL działa przeciwzapalnie i przyspiesza proces gojenia.

Skład

Jeden czopek zawiera:
substancje czynne: bizmutu (III) galusan zasadowy 42,4 mg, bizmutu (III) tlenek 17,4 mg, bizmutu (III) oksyjodogalusan 0,6 mg, rezorcynol 17,4 mg, kwas borowy 357 mg, cynku tlenek 212 mg, balsam peruwiański 35,4 mg oraz substancje pomocnicze: lak czerwieni koszenilowej (E124), tłuszcz stały.

Dawkowanie

Lek podaje się doodbytniczo.
Zazwyczaj stosuje się 1 czopek przed snem.
W cięższych przypadkach rano i wieczorem po 1 czopku.
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci.

W przypadku wrażenia, że działanie leku HEMORECTAL jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się da lekarza.

Działanie

Usuwa objawy podrażnienia w stanach zapalnych okolicy odbytu, zmniejsza dolegliwości związane z żylakami odbytu, co umożliwia bezbolesne i łatwiejsze oddawanie stolca. HEMORECTAL ma właściwości ściągające i wygładzające błonę śluzową okolicy odbytu, dzięki czemu zostaje ona wzmocniona i staje się bardziej elastyczna.

Wskazania

Żylaki odbytu (hemoroidy) i stany zapalne błony śluzowej odbytnicy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

Jak każdy tek, lek HEMORECTAL może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane uszeregowano według częstości występowania stosując następujące określenia:
Rzadko: mniej niż u 1 na 1000, ale więcej niż u 1 na 10000 pacjentów.
Rzadko: podrażnienie, pieczenie blon śluzowych i obrzęk.

W przypadku zaobserwowania następujących objawów: krwawienia z odbytu lub nasilenie dolegliwości, należy odstawić lek i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża:
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie przeprowadzono odpowiednio liczebnych, dobrze kontrolowanych obserwacji u kobiet ciężarnych.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Nic przeprowadzono odpowiednio liczebnych, dobrze kontrolowanych obserwacji u kobiet w okresie karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Hemorectal - Bismuthi oxidum, Bismuthi subgallas,Acidum boricum, Balsamum peruvianum, Resorcinolum, Zinci oxidum - zastosowanie i działanie

Skład:

tlenek cynku tlenek bizmutawy oksyjodogalusan bizmutawy rezorcyna kwas borowy balsam peruwiański galusan bizmutawy

Postać:

czopki doodbytnicze

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Proktologia

Działanie :

przeciwzapalne ściągające przeciw hemoroidom

Wskazania:

Hemoroidy i stany zapalne błony śluzowej odbytu.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Zazwyczaj stosuje się 1 czopek przed snem. W cięższych przypadkach rano i wieczorem po 1 czopku.   Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u dzieci.   Uwaga! Jeżeli po 3-4 tygodniach stosowania produktu leczniczego nie nastąpi żadna poprawa wskazana jest powtórna diagnostyka dolegliwości.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko może pojawić się podrażnienie, pieczenie błon śluzowych i obrzęk.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.