Hemorectal, czopki, 10 szt
9.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Hemorectal, czopki, 10 szt

Hemorectal, czopki, 10 szt
9.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Preparat stosowany w stanach zapalnych błony śluzowej odbytu i guzkach krwawniczych odbytu o miejscowym działaniu przeciwzapalnym, ściągającym, antyseptycznym i przeciwbólowym.

Skład

1 czopek zawiera:

bizmutawy galusan zasadowy 42,4 mg

bizmutawy tlenek 17,4 mg

bizmutawy oksyjodogalusan 0,6 mg

rezorcyna 17,4

kwas borowy 357,0 mg

cynku tlenek 212,0 mg

balsam peruwiański 35,4 mg

substancje pomocnicze: czerwień koszenilowa (E 124), tłuszcz obojętny (Witepsol H-15, Estaram H-15)

Dawkowanie

Preparat podaje się doodbytniczo. Zazwyczaj stosuje się 1 czopek przed snem. W cięższych przypadkach rano i wieczorem po 1 czopku. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci.

Działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwzapalnym i ściągającym. Przyspiesza proces gojenia, likwiduje stany zapalne oraz związane z tym ból i świąd. Zasadowy galusan bizmutawy tworzy nierozpuszczalną warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej, dzięki czemu jest ona wzmocniona i bardziej elastyczna.

Wskazania

Żylaki odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

Rzadko: podrażnienie, pieczenie błon śluzowych i obrzęk.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Hemorectal - Bismuthi oxidum, Bismuthi subgallas,Acidum boricum, Balsamum peruvianum, Resorcinolum, Zinci oxidum - zastosowanie i działanie

Skład:

tlenek cynku tlenek bizmutawy oksyjodogalusan bizmutawy rezorcyna kwas borowy balsam peruwiański galusan bizmutawy

Postać:

czopki doodbytnicze

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Proktologia

Działanie :

przeciwzapalne ściągające przeciw hemoroidom

Wskazania:

Hemoroidy i stany zapalne błony śluzowej odbytu.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Zazwyczaj stosuje się 1 czopek przed snem. W cięższych przypadkach rano i wieczorem po 1 czopku.   Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u dzieci.   Uwaga! Jeżeli po 3-4 tygodniach stosowania produktu leczniczego nie nastąpi żadna poprawa wskazana jest powtórna diagnostyka dolegliwości.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko może pojawić się podrażnienie, pieczenie błon śluzowych i obrzęk.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY