Gealcid, tabletki, 8 szt
3.24 zł

Gealcid, tabletki, 8 szt

Gealcid, tabletki, 8 szt
Ostatnia cena produktu
3.24 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

(1 tabletka): Kwas alginowy 350 mg, wodorowęglan sodu 120 mg, wodorotlenek sodu 100 mg.

Dawkowanie

dorośli i dzieci powyżej 12 lat - 2 tabletki. Najczęściej stosuje się dwie tabletki na jedną godzinę i trzy godziny po posiłku oraz przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości, zwykle 4 do 6 razy na dobę (maksymalnie 12 tabletek na dobę),
dzieci do 12 lat - 1 tabletka. Najczęściej stosuje się jedną tabletkę na godzinę lub trzy godziny po posiłku oraz przed snem, lub w razie wystąpienia dolegliwości, zwykle 4 do 6 razy na dobę (maksymalnie 6 tabletek na dobę).

Tabletkę przed połknięciem należy dokładnie pogryźć do uzyskania papki. Nie należy stosować leku długotrwale. W czasie stosowania leku ograniczyć spożycie mleka i produktów mlecznych.

Działanie

Lek Gealcid zawiera jako substancje czynne kwas alginowy, wodorowęglan sodu i wodorotlenek glinu. Gealcid to lek o działaniu zobojętniającym kwas solny i osłaniającym błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy, w wyniku czego łagodzi dolegliwości bólowe występujące w nadkwaśności lub chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Wodorotlenek glinu i wodorowęglan glinu mają działanie zobojętniające kwas solny w żółądku. Kwas alginowy w środowisku soku żołądkowego tworzy galaretkowaty żel, który chroni błonę śluzową żołądka i przełyku przed działaniem kwaśnej treści żołądkowej, zmniejszając w ten sposób możliwość podrażnienia.

Przeciwwskazania


Nadwrażliwość na składniki leku, ciężka niewydolność nerek.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h