Calpol 125, czopki doodbytnicze, 125 mg, 10 szt
6.70 zł

Calpol 125, czopki doodbytnicze, 125 mg, 10 szt

Calpol 125, czopki doodbytnicze, 125 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
6.70 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Calpol 125 - działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

Dawkowanie

Lek stosować doodbytniczo. U dzieci jednorazowo stosuje się dawkę 10-15 mg/kg masy ciała.

 

Dzieci od 3 do 6 lat: 1 czopek co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 czopki na dobę.

 

Dzieci poniżej 3 lat: dawkowanie ściśle wg wskazać lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Calpol (czopki) - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

czopki doodbytnicze

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Pediatria

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy. Bóle związanych np. z bolesnym ząbkowaniem.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. U dzieci jednorazowo stosuje się dawki 10-15 mg/kg masy ciała. Niemowlęta 3-12 miesięcy: 1 czopek (80 mg) co 4-6 godzin. Dzieci: od 4 do 6 lat 1 czopek 125 mg co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 czopki na dobę.Nie stosować więcej niż 2-4 czopki na dobę - w zależności od masy ciała. Maksymalna dawka dobowa - 30 mg/kg masy ciała. Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza. W przypadku braku efektu terapeutycznego należy po 24 godzinach zwrócić się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku stosowania leku w zalecanych dawkach występują bardzo rzadko. Mogą pojawić się odczyny alergiczne (świąd. pokrzywka, wysypka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty), upośledzenie czynności wątroby i nerek, sporadycznie: methemoglobinemia (obecność utlenionej hemoglobiny we krwi), agranulocytoza (zmniejszenie liczby krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).W przypadku zaobserwowania następujących objawów: świądu, wysypki, rumienia, wymiotów, należy odstawić lek i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy Twoje dziecko ma uczulenie na paracetamol lub inne składniki preparatu, schorzenia wątroby i/lub nerek. Gdy Twoje dziecko przyjmuje leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwpadaczkowe.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus