Rubital, syrop, 125 g
6.09 zł

Rubital, syrop, 125 g

Rubital, syrop, 125 g
Ostatnia cena produktu
6.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Rubital jest to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie w podanych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Skład

Substancja czynna:
100g syropu zawiera 26,6 g wodnego maceratu  z 2 g korzenia prawoślazu lekarskiego (Althaeae radicis maceratio 2:40),  ekstrahent - etanol/woda, substancje pomocznicze - benzoesan sodu.
Substancje pomocnicze:
sacharoza, sodu benzoesan,syrop malinowy (Sirupus rubi idaei) (skład: sok z malin, sacharoza).

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku  Rubital to:
Dzieci powyżej 3 roku życia do 6 roku życia 2 miarki (20 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia do 3 razy dziennie.
Dzieci powyżej 6 roku zycia 2 miarki (20 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia do 3 razy dziennie.
Młodzież od 13. roku życia i dorośli 2 miarki (20 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia do kilku razy dziennie (3-4)

Działanie

RUBITAL zawiera wodny macerat sporządzony z 2 g korzenia prawoślazu, wykazujący działanie łagodzące kaszel oraz osłaniające błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Działanie to związane jest z zawartością śluzu roślinnego z korzenia prawoślazu, konsystencją preparatu oraz jego lepkością. Śluz korzenia prawoślazu tworzy roztwory koloidalne, które pokrywają błony śluzowe cianką warstwą i działają na nie ochronnie.

Wskazania

Rubital stosowany jest tradycyjnie jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel, np. w przebiegu przeziębienia. Pomocniczo w podrażnieniach błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować syropu jeśli występuje nadwrażliwość na składniki preparatu. Uczulenie na benzoesan sodu.

Działania niepożądane

U osób szczególnie wrażliwych na beznoesan sodu może wystąpić pobudzone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na zawartość benzoesanu sodu zaleca się zachowanie ostrożności u chorych z astmą. Produkt zawiera sacharozę w związku z tym należy go ostrożnie stosować u chorych na cukrzycę.
Nie stosować u dzieci do 3 roku życia.
Ciąża i karmienie piersią: Ze względu na brak danych świadcących o bezpieczeństwie stosowania preparatu, nie zaleca się stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 903 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Rubital - Althaea officinalis, Rubi sirupus - zastosowanie i działanie

Skład:

korzeń prawoślazu syrop malinowy

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła łagodzące kaszel

Wskazania:

Leczenie schorzeń górnych dróg oddechowych i bólu gardła, przebiegających z podwyższoną  temperaturą oraz jako środek osłaniający, powlekający i łagodzący kaszel.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci do 6 roku życia 2-3 razy dziennie 5 ml. Dzieci powyżej 6 roku życia 3-4 razy dziennie 5 ml. Dorośli 3-4 razy dziennie 10 ml.   Uwaga! Nie stosować długotrwale. W przypadku długotrwałego stosowania istnieje ryzyko zmniejszonego wchłaniania witamin, soli mineralnych lub innych związków z przewodu pokarmowego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U osób wrażliwych na benzoesan sodu może wystąpić wzmożone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus