Paracetamol Rubital, syrop, (120 mg / 10 ml), 100 ml
6.08 zł

Paracetamol Rubital, syrop, (120 mg / 10 ml), 100 ml

Paracetamol Rubital, syrop, (120 mg / 10 ml), 100 ml
Ostatnia cena produktu
6.08 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Paracetamol Rubital jest syropem zawierającym jako substancję czynną paracetamol.

Skład

Substancja czynna: 120 mg paracetamolu.
Substancje pomocnicze: syrop malinowy, w tym sacharoza, kwas benzoesowy, aromat waniliowy B glikolowy (335-159).

Dawkowanie

Stosowanie u dzieci poniżej 2 roku życia powinno być zalecone przez lekarza.
w wieku 2-6 lat 1-2 miarki (120 - 240 mg);
w wieku 6-12 lat 2-4 miarki (240 - 480 mg)
Dawkę można powtarzać co 4 godziny do 4 razy na dobę.
Dzieci powyżej 12 lat i dorośli 2,5 - 5 miarek (300 - 600 mg) co 4 godziny lub 4-8 miarek (480 - 960 mg) co 6 godzin.

Działanie

Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin, a działania przeciwgorączkowego 6-8 godzin.

Wskazania

  • Krótkotrwałe leczenie bólu o małym i umiarkowanym nasileniu, np. bóle głowy, zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych
  • Gorączka, np w stanach grypopodobnych i przeziębieniach

 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężka niewydolność wątroby i nerek, brak dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, chorba alkoholowa i pierwszy trymestr ciąży.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 898 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Paracetamol Rubital - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

syrop

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy. Bóle o małym i umiarkowanym nasileniu: ból głowy, ból zębów (również związany z bolesnym ząbkowaniem), bóle mięśniowe i kostno-stawowe. Bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie jest indywidualne, ustalone według masy ciała dziecka. Podawać co 4 godziny, maksymalnie 4 razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Skórne reakcje nadwrażliwości (wysypka), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia w obrazie krwi. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza

Poinformuj lekarza:

Gdy dziecko nadwrażliwość paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby, nerek, padaczkę.   Gdy dziecko przyjmuje leki przeciwzakrzepowe, przeciwpadaczkowe, inne preparaty przeciwbólowe.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus