Produkt w kategoriach

Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl

Nipas, wkładka dozębodołowa, 32 mg, tabletki, 50 szt.

Nipas, wkładka dozębodołowa, 32 mg, tabletki, 50 szt.

Opis

Tabletki do zębodołu Nipas mają postać białych, trójkątnych tabletek z zaokrąglonym wierzchołkiem. Substancję czynną stanowi kwas acetylosalicylowy. Lek wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe.

Skład

1 tabletka zawiera:

32 mg kwasu acetylosalicylowego,

oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna 17 mg, propylu parahydroksybenzoesan 3 mg, talk magnezu stearynian.

Dawkowanie

Lek przeznaczony do stosowania wyłącznie przez lekarzy stomatologów.

Po wstępnym przepłukaniu zębodołu ciepłym 3% roztworem wodorowęglanu lub 0,9% roztworem chlorku sodu, bez uprzedniego łyżeczkowania umieszcza się 1 do 3 tabletek w zębodole. Następnie zębodół przykrywa się tamponem na okres 20 min.

Działanie

Tabletki ulegając spęcznieniu i rozpuszczeniu osłaniają zakończenia nerwowe i chronią ściany zębodołu przed dostępem śliny.

Wskazania

Preparat stosowany w stomatologii, jako wkładka lecznicza po powikłanych ekstrakcjach zębów (bóle poekstrakcyjne, zapalenie kości, suche zapalenie zębodołu). Stosowana również po otwarciu ropni przyzębnych i okołowierzchołkowych, głęboko zropiałych kieszonek przyzębnych. W profilaktyce: dozębodołowo po dłutowaniu lub uszkodzeniu zębodołu (niezależnie od założonych szwów), po wyłyżeczkowanu kieszonek dziąsłowych, pod opatrunki z cementu oraz w paradontologii. Wkładki można stosować w połączeniu z odpowiednimi chemioterapeutykami lub antybiotykami.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Nipas w przypadku nadwrażliwości na salicylany lub którąkolwiek substancję pomocniczą, oraz u pacjentów ze skazą krwotoczną. Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

Działania niepożądane

Nie są znane działania niepożądane podczas miejscowego stosowania leku Nipas.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W skład leku Nipas wchodzi parahydroksybenzan propylu, który może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nipas - Acidum acetylsalicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Stomatologia ogólna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwobrzękowe odkażające przeciwzapalne przeciwgrzybicze

Wskazania:

W stomatologii, jako wkładka lecznicza po powikłanych ekstrakcjach zębów, (bóle poekstrakcyjne, zapalenie kości, suche zapalenie zębodołu). Stosowana również po otwarciu ropni przyzębnych i okołowierzchołkowych, głęboko zropiałych kieszonek przyzębnych. W profilaktyce: dozębodołowo po dłutowaniu lub uszkodzeniu zębodołu (niezależnie od założonych szwów), po wyłyżeczkowanu kieszonek dziąsłowych, pod opatrunki z cementu oraz w paradontologii. Wkładki można stosować w połączeniu z odpowiednimi chemioterapeutykami lub antybiotykami.

Dawkowanie:

Wkładka do zębodołu: w zależności od wielkości rany 1-3 wkładki jednorazowo. W razie potrzeby można stosować kilkakrotnie.

Możliwe skutki uboczne:

Przy prawidłowym użyciu nie powinny pojawić się objawy uboczne jakie mogłyby wystąpić przy ogólnum stosowaniu kwasu acetylosalicylowego. Wyjątkowo może wystąpić skurcz oskrzeli lub reakcje uczuleniowe.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na salicylany i pochodne kwasu benzoesowego, cierpisz na astmę. Gdy przyjmujesz środki zmniejszające krzepliwość krwi. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus