Nipas, wkładka dozębodołowa, 32 mg, tabletki, 50 szt.
31.99 zł

Nipas, wkładka dozębodołowa, 32 mg, tabletki, 50 szt.

Nipas, wkładka dozębodołowa, 32 mg, tabletki, 50 szt.
Ostatnia cena produktu
31.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Tabletki do zębodołu Nipas mają postać białych, trójkątnych tabletek z zaokrąglonym wierzchołkiem. Substancję czynną stanowi kwas acetylosalicylowy. Lek wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe.

Skład

1 tabletka zawiera:

32 mg kwasu acetylosalicylowego,

oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna 17 mg, propylu parahydroksybenzoesan 3 mg, talk magnezu stearynian.

Dawkowanie

Lek przeznaczony do stosowania wyłącznie przez lekarzy stomatologów.

Po wstępnym przepłukaniu zębodołu ciepłym 3% roztworem wodorowęglanu lub 0,9% roztworem chlorku sodu, bez uprzedniego łyżeczkowania umieszcza się 1 do 3 tabletek w zębodole. Następnie zębodół przykrywa się tamponem na okres 20 min.

Działanie

Tabletki ulegając spęcznieniu i rozpuszczeniu osłaniają zakończenia nerwowe i chronią ściany zębodołu przed dostępem śliny.

Wskazania

Preparat stosowany w stomatologii, jako wkładka lecznicza po powikłanych ekstrakcjach zębów (bóle poekstrakcyjne, zapalenie kości, suche zapalenie zębodołu). Stosowana również po otwarciu ropni przyzębnych i okołowierzchołkowych, głęboko zropiałych kieszonek przyzębnych. W profilaktyce: dozębodołowo po dłutowaniu lub uszkodzeniu zębodołu (niezależnie od założonych szwów), po wyłyżeczkowanu kieszonek dziąsłowych, pod opatrunki z cementu oraz w paradontologii. Wkładki można stosować w połączeniu z odpowiednimi chemioterapeutykami lub antybiotykami.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Nipas w przypadku nadwrażliwości na salicylany lub którąkolwiek substancję pomocniczą, oraz u pacjentów ze skazą krwotoczną. Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

Działania niepożądane

Nie są znane działania niepożądane podczas miejscowego stosowania leku Nipas.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W skład leku Nipas wchodzi parahydroksybenzan propylu, który może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Główny składnik

Nipas - Acidum acetylsalicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Stomatologia ogólna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwobrzękowe odkażające przeciwzapalne przeciwgrzybicze

Wskazania:

W stomatologii, jako wkładka lecznicza po powikłanych ekstrakcjach zębów, (bóle poekstrakcyjne, zapalenie kości, suche zapalenie zębodołu). Stosowana również po otwarciu ropni przyzębnych i okołowierzchołkowych, głęboko zropiałych kieszonek przyzębnych. W profilaktyce: dozębodołowo po dłutowaniu lub uszkodzeniu zębodołu (niezależnie od założonych szwów), po wyłyżeczkowanu kieszonek dziąsłowych, pod opatrunki z cementu oraz w paradontologii. Wkładki można stosować w połączeniu z odpowiednimi chemioterapeutykami lub antybiotykami.

Dawkowanie:

Wkładka do zębodołu: w zależności od wielkości rany 1-3 wkładki jednorazowo. W razie potrzeby można stosować kilkakrotnie.

Możliwe skutki uboczne:

Przy prawidłowym użyciu nie powinny pojawić się objawy uboczne jakie mogłyby wystąpić przy ogólnum stosowaniu kwasu acetylosalicylowego. Wyjątkowo może wystąpić skurcz oskrzeli lub reakcje uczuleniowe.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na salicylany i pochodne kwasu benzoesowego, cierpisz na astmę. Gdy przyjmujesz środki zmniejszające krzepliwość krwi. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią.