Loratadyna, tabletki, 10 mg, 10 szt
9.46 zł

Loratadyna, tabletki, 10 mg, 10 szt

Loratadyna, tabletki, 10 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
9.46 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Skład

1 tabletka zawiera 10 mg loratadyny.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku 12 lat (ważące powyżej 30 kg)
1 tabletka (10 mg) raz na dobę, najlepiej rano przed pierwszym posiłkiem.
Dzieci w wieku od 2 do 12 lat w zależności od masy ciała:

  •     ważące poniżej 30 kg raz na dobę 5 mg rano
  •     ważące powyżej 30 kg raz na dobę 10 mg rano

 

Wskazania

Objawy alergicznego, sezonowego i całorocznego nieżytu nosa, pokrzywka i przewlekłe dermatozy, alergiczne zapalenie spojówek.
 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Loratadyna Pylox - Loratadinum - zastosowanie i działanie

Skład:

loratadyna

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Alergologia Dermatologia i wenerologia Pediatria

Działanie :

przeciwalergiczne

Wskazania:

Leczenie objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa takich jak kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa, świąd i pieczenie oczu. Objawowe leczenie przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletka na dobę. U dzieci w wieku od 2 do 12 lat stosuje się dawkę w zależności od masy ciała: masa ciała powyżej 30 kg 1 tabletka na dobę; masa ciała poniżej 30 kg 1/2 tabletki na dobę.   Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia. Brak danych donośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania preparatu w tej grupie pacjentów.   Uwaga! Leczenie loratadyną bez zaleceń lekarza nie powinno trwać dłużej niż 10 dni.   Uwaga! Osobom z niewydolnością wątroby i/lub nerek zaleca się przyjmować 1 tabletkę co drugi dzień.   Uwaga! Podczas stosowania preparatu nie należy pić alkoholu. Lek należy odstawić na tydzień przed wykonaniem alergicznych testów skórnych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ból głowy, zmęczenie, suchość błony śluzowej jamy ustnej, senność.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. ból głowy, senność stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na loratadynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwuczuleniowe, leki przeciwgrzybicze, erytromycynę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.