Acenol, 300 mg, tabletki, 20 szt.
4.99 zł

Acenol, 300 mg, tabletki, 20 szt.

Acenol, 300 mg, tabletki, 20 szt.
Ostatnia cena produktu
4.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Acenol zawiera paracetamol, stosowany w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne).

Skład

1 tabletka zawiera substancję czynną paracetamol 300 mg oraz substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa.

Dawkowanie

Lek podaje się drogą doustną
Dzieci od 6 do 12 roku życia: doustnie 1/2 do 1 tabletki trzu lub cztery razy na dobę w odstępach nie krótszych niz 6 godzin,
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: doustnie jedną do trzech tabletek trzy lub cztery razy na dobę w odstępach nie krótszych niż 4 godziny, maksymalnie  trzynaście (13) tabletek na dobę.

Działanie

Może być jednym z leków w zwalczaniu bólu. Działa przeciwgorączkowo.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:

  • jeśli występowała lub występuje nadwrażliwość na paracetamol lub którąkolwiek substancje pomocniczą leku
  • w chorobie alkoholowej,
  • w ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek Acenolmoże powodować objawy niepożądane. W czasie leczenia mogą wystąpić niżej wymienione objawy niepożądane.
Objawy niepożądane pogrupowano następująco, w zależności od częstości występowania:
bardzo często : częściej niż u 1 na 10 leczonych pacjentów,
często: rzadziej niż u 1 na 10 ale częściej niż u 1 na 100 pacjentów,
niezbyt często: rzadziej niż u 1 na 100 ale częściej niż u 1 na 1000 pacjentów,
rzadko:  rzadziej niż u 1 na 1000 ale częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów,
bardzo rzadko: rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów i w pojedynczych przypadkach,
nie znana: częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych.

  • Zaburzenia układu immunologicznego
    rzadko: reakcje nadwrażliwości (np.: wysypka, pokrzywka, osutki)
    kilka przypadków z typowymi objawami rozpoczynającego się wstrząsu.
  • Zaburzenia krwi i układu chłonnego
    bardzo rzadko: małopłytkowość, methemoglobinemia, leukopenia, pancytopenia, agranulocytoza. Hemoliza pojawiająca się sporadycznie u osób z enzymopatią krwinkową, niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej występującej głównie w krajach śródziemnomorskich i u ludzi rasy czarnej.
  • Zaburzenia żołądka i jelit
    bardzo rzadko: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia.
  • Zaburzenia metabolizmu i odżywiania
    uszkodzenie wątroby przy dawkach leczniczych paracetamolu, przejawiające się wzrostem osoczowej aktywności aminotransferaz zdarzające się dotyczyło albo alkoholików albo osób zażywających lek codziennie przez kilkanaście lat.
  • Zaburzenia nerek i dróg moczowych.
    Działanie niepożądane, które nie wiadomo do końca, czy jest powodowane przez paracetamol. Podstawą przypuszczenia były badania kliniczno - kontrolne z nieustalonym związkiem czasowym pomiędzy zażywaniem paracetamolu w dużych dawkach a niewydolnością nerek.
  • Zaburzenia ogólne
    hipertermia występująca nadzwyczaj rzadko, dotychczas wykryto tylko u dzieci.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Alkohol nasila toksyczne działanie paracetamolu.
Obecność pożywienia w żołądku zmniejsza wchłanianie paracetamolu, stąd zażywanie leku po jedzeniu zmniejsza jego skuteczność.
Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Przechowywać w miejscach niedostępnych i niewidocznych dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Acenol - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, bóle stawowe i miesiączkowe, nerwobóle i inne).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli doraźnie 600-1000 mg, zazwyczaj 600 mg 3-4 razy dziennie, maksymalnie do 4000 mg na dobę. Dzieci powyżej 3 miesiąca życia: 10-15 mg/kg masy ciała 4 razy na dobę, w wybranych sytuacjach co 4 godziny - dawkę taką można stosować do 3 dni. Nie zaleca się przekraczania dawki dobowej u dzieci 65 mg/kg masy ciała. Nie stosować u dzieci poniżej 3 miesiąca życia. Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie mogą wystąpić skórne reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry), niedokrwistość hemolityczna - w przypadku osobniczej nadwrażliwości. Istnieją pojedyncze opisy zmian w obrazie morfologicznym krwi po paracetamolu. Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na astmę oskrzelową, masz schorzenia wątroby lub nerek. Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe. Jesli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus