×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Skinsept Mucosa, płyn do odkażania błon śluzowych, 500 ml
Skinsept Mucosa, płyn do odkażania błon śluzowych, 500 ml
35.99 zł

Skinsept Mucosa, płyn do odkażania błon śluzowych, 500 ml

Skinsept Mucosa, płyn do odkażania błon śluzowych, 500 ml
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Opis

Preparat do odkażania błon śluzowych.

Skład

100 g roztworu zawiera: substancja czynna: 10,4 g etanolu (96%), 1,67 g roztworu nadtlenku wodoru (30%), 1,50 g roztworu dwuglukonianu chlorheksydyny (20%). Substancje pomocnicze: kwas mlekowy, polyvidon, macrogol, substancje zapachowe, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Zewnętrzne błony śluzowe oraz granicząca z nim skóra: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej roztwór należy nanieść jeden raz aż do uzyskania całkowitego pokrycia środkiem i poddać działaniu preparatu w ciągu 60 sekund. W przypadku podejrzenia o występowanie wirusa HBV należy wydłużyć czas stosowania preparatu do 30 minut.

Działanie

Preparat o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym, pierwotniakobójczym, wirusobójczym, w stosunku do wirusa Herpes Simplex, inaktywuje wirusy HBV i HIV. Preparat jest autosterylny.

Wskazania

Preparat jest przeznaczony do odkażania błon śluzowych oraz graniczącej z nimi skóry przed: operacjami, zabiegami ginekologicznymi i położniczymi, cewnikowaniem pęcherza moczowego, zabiegami przezcewkowymi.

Przeciwwskazania

Preparatu nie wolno stosować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Preparatu nie wolno stosować u niemowląt i małych dzieci ze względu na brak danych.
Nie stosować na rany o dużej powierzchni; nie stosować do oczu ani uszu. Skinsept mucosa nie powinien być stosowany w obrębie jamy brzusznej / np. śródoperacyjnie/ oraz na błonach śluzowych nosa oraz oskrzeli. Preparatu nie stosować w przypadku znanych reakcji alergicznych na składniki preparatu.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach nie można wykluczyć wystąpienia reakcji alergicznej na składniki preparatu, niekiedy pojawia się uczucie lekkiego pieczenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować ze środkami zawierającymi anionowe tenzydy, które mogą spowodować dezaktywacje substancji czynnych preparatu.

Producent

ECOLAB GMBH
Ecolab-Allee 1
Monheim am Rhein, Deutschland GmbH
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Sposób aplikacji