Produkt w kategoriach

Skinsept Mucosa, płyn do odkażania błon śluzowych, 500 ml

Skinsept Mucosa, płyn do odkażania błon śluzowych, 500 ml

47.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Preparat do odkażania błon śluzowych.

Skład

100 g roztworu zawiera: substancja czynna: 10,4 g etanolu (96%), 1,67 g roztworu nadtlenku wodoru (30%), 1,50 g roztworu dwuglukonianu chlorheksydyny (20%). Substancje pomocnicze: kwas mlekowy, polyvidon, macrogol, substancje zapachowe, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Zewnętrzne błony śluzowe oraz granicząca z nim skóra: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej roztwór należy nanieść jeden raz aż do uzyskania całkowitego pokrycia środkiem i poddać działaniu preparatu w ciągu 60 sekund. W przypadku podejrzenia o występowanie wirusa HBV należy wydłużyć czas stosowania preparatu do 30 minut.

Działanie

Preparat o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym, pierwotniakobójczym, wirusobójczym, w stosunku do wirusa Herpes Simplex, inaktywuje wirusy HBV i HIV. Preparat jest autosterylny.

Wskazania

Preparat jest przeznaczony do odkażania błon śluzowych oraz graniczącej z nimi skóry przed: operacjami, zabiegami ginekologicznymi i położniczymi, cewnikowaniem pęcherza moczowego, zabiegami przezcewkowymi.

Przeciwwskazania

Preparatu nie wolno stosować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Preparatu nie wolno stosować u niemowląt i małych dzieci ze względu na brak danych.
Nie stosować na rany o dużej powierzchni; nie stosować do oczu ani uszu. Skinsept mucosa nie powinien być stosowany w obrębie jamy brzusznej / np. śródoperacyjnie/ oraz na błonach śluzowych nosa oraz oskrzeli. Preparatu nie stosować w przypadku znanych reakcji alergicznych na składniki preparatu.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach nie można wykluczyć wystąpienia reakcji alergicznej na składniki preparatu, niekiedy pojawia się uczucie lekkiego pieczenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować ze środkami zawierającymi anionowe tenzydy, które mogą spowodować dezaktywacje substancji czynnych preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 813 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }