Pelethrocin, 500 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
20.49 zł

Pelethrocin, 500 mg, tabletki powlekane, 30 szt.

Pelethrocin, 500 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
20.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek stosowany w leczeniu objawów związanych z niewydolnością żylną kończyn dolnych.

Skład

Substancją czynną leku jest diosmina. Kazda tabletka zawiera zmikronizowaną diosminę 500 mg.
Pozostałe składniki to: karboksymetyloskrobia sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, magnezu stearynian, talk.
Otoczka: wosk pszczeli, glicerol, hypromeloza 2190, macrogol 6000, sodu laurylosiarczan, żelaza tlenek żółty E172, żelaza tlenek czerwony W172, tytanu dwutlenek E171, magnezu stearynian.

Dawkowanie

2 tabletki na dobę (1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem) podczas posiłków.

Przypadku zaostrzenia dolegliwości dotyczących żylaków odbytu dawka wynosi 6 tabletek na dobę (po 2 tabletki trzy razy na dobę) przez pierwsze 4 dni, następnie - przez kolejne 3 dni 4 tabletki (po 2 tabletki dwa razy na dobę).

Pelethrocin jest lekiem w postaci tabletek powlekanych do podawania doustnego.

Działanie

Pelethrocin jest lekiem zawierającym zmikronizowaną diosminę. Substancja czynna leku wykazuje działanie ochronne na naczynia. Lek Pelethrocin podwyższa stan napięcia żylnego oraz zwiększa drenaż limfatyczny nasilając perystaltykę naczyń chłonnych i przepływ limfy. Lek działa na mikrokrążenie, zmniejszając przepuszczalność naczyń włosowatych, okołonaczyniowe stany zapalne, zastój w mikrokrążeniu oraz zwiększając wytrzymałość naczyń.

Wskazania

Leczeniu objawów związanych z niewydolnością żylną kończyn dolnych:

  • uczucie ciężkości nóg
  • ból
  • nocne kurcze

Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (hemoroidami).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na diosminę lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego.

Działania niepożądane

Działania niepożądane zgłaszane podczas stosowania diosminy to:

  • zaburzenia żołądka i jelit: biegunka, niestrawność, nudności, wymioty;
  • zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie;
  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka, świąd, pokrzywka.

W przypadku łagodnych działań niepożądanych, dotyczących żołądka i jelit, oraz zaburzeń neurowegetatywnych nie jest wymagane odstawienie produktu leczniczego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się farmaceuty lub lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Z uwagi na brak wystarczających danych lek Pelethrocin może być stosowany w czasie ciąży wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności.
Nie badano czy lek przenika do mleka kobiet karmiących piersią, dlatego podczas karmienia piersią nie zaleca się stosowania leku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Pelethrocin - Diosminum - zastosowanie i działanie

Skład:

diosmina

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Angiologia Medycyna rodzinna

Działanie :

ochronnie na naczynia krwionośne poprawia napięcie ścian naczyń żylnych zmniejsza podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych

Wskazania:

Zaburzenia krążenia żylnego kończyn dolnych, w której występuje uczucie ciężkości i bóle nóg, kurcze nocne, obrzęki np. okolicy kostek. W leczeniu żylaków odbytu (hemoroidów) w okresie dolegliwości przewlekłych i zaostrzeń.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 2 tabletki dziennie (1 tabletka w południe i 1 tabletka wieczorem). Preparat należy przyjmować w trakcie posiłku, bez rozgryzania, popijając niewielką ilością płynu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie alergia skórna, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle głowy, stany zapalne. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować w I trymestrze ciąży, w pozostałym okresie ciąży preparat może być stosowany jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.