Heel-Vertigoheel, krople doustne, 30 ml
Heel-Vertigoheel, krople doustne, 30 ml
0.00 zł

Heel-Vertigoheel, krople doustne, 30 ml

Heel-Vertigoheel, krople doustne, 30 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Vertigoheel (tabletki, krople) - zastosowanie i działanie

Skład:

Conium maculatum D3 Ambra grisea D6 Petroleum rectificatum D8 Anamirta cocculus D4

Postać:

tabletki podjęzykowe krople

Kategoria:

Homeopatyczne

Specjalności:

Homeopatia

Działanie:

łagodzi objawy choroby lokomocyjnej zmniejsza nasilenie zawrotów głowy i szumów usznych

Wskazania:

Zawroty głowy różnego pochodzenia (zwłaszcza na tle miażdżycowym). Choroba lokomocyjna. Szumy uszne.  

Dawkowanie:

Doustnie. Krople: w przypadku zawrotów głowy zwykle stosuje się 15 - 20 kropli 3 razy dziennie, w napadowych zawrotach głowy początkowo 10 kropli co 15 minut (przez około 2 godziny). W chorobie lokomocyjnej zwykle na dzień przed podróżą i w czasie podróży podaje się 10 kropli 3 razy dziennie.W przypadku ostrych dolegliwości 10 kropli co 15 minut przez 2 godziny. U dzieci lek podaje się również na dzień przed podróżą i w czasie podróży. Dzieciom poniżej 2 lat na dzień przed podróżą podaje się 3 krople na łyżkę wody 3 razy dziennie w czasie podróży 3 krople na łyżkę wody co 30 minut, nie więcej niż 12 razy na dobę. Dziecom w wieku od 2 do 6 lat na dzień przed podróżą podaje się 5 kropli na łyżkę wody 3 razy dziennie w czasie podróży 5 kropli na łyżkę wody co 30 minut, nie więcej niż 12 razy na dobę. Dziecom powyżej 6 lat na dzień przed podróżą podaje się 10 kropli 3 razy dziennie w czasie podróży 10 kropli co 30 minut, nie więcej niż 12 razy na dobę. Tabletki: w przypadku zawrotów głowy zwykle stosuje się 3 razy dziennie 3 tabletki podjęzykowo. W napadowych zawrotach głowy początkowo 1 tabletkę co 15 minut (przez około 2 godziny). W chorobie lokomocyjnej zwykle na dzień przed podróżą i w czasie podróży podaje się 1 tabletkę 3 razy dziennie podjęzykowo. W przypadku ostrych dolegliwości 1 tabletkę co 15 minut przez 2 godziny.  U dzieci lek podaje się również na dzień przed podróżą i w czasie podróży. Dzieciom poniżej 3 lat na dzień przed podróżą podaje się pół tabletki podjęzykowo 3 razy dziennie, a w czasie podróży pół tabletki podjęzykowo co 30 minut, nie więcej niż 6 tabletek na dobę. Dziecom powyżej 3 lat podaje się na dzień przed podróżą 1 tabletkę podjęzykowo 3 razy dziennie, a w czasie podróży 1 tabletkę podjęzykowo co 30 minut, nie więcej niż 12 tabletek na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Lek ten nie powoduje bólów głowy, senności i braku koncentracji (nie upośledza więc zdolności do prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn). Zażywanie leku nie wpływa na tolerancję alkoholu.

Opis

Vertigoheel jest pomocny w chorobie lokomocyjnej, gdy występują nudności, zawroty głowy, drażliwość. Mogą go przyjmować zarówno małe dzieci, jak i dorośli. Lek ten nie powoduje bólów głowy, senności i braku koncentracji. Jest dostępny bez recepty w postaci  kropli.

 

 

Dawkowanie

  1. Zawroty głowy: zwykle 15 - 20 kropli 3 razy dziennie; w napadowych zawrotach głowy początkowo 10 kropli co 15 minut (przez ok. 2 godziny).
  2. Choroba lokomocyjna: zwykle na dzień przed podróżą i w czasie podróży podaje się 10 kropli 3 razy dziennie.W przypadku ostrych dolegliwości 10 kropli co 15 minut przez 2 godziny. U dzieci lek podaje się również na dzień przed podróżą i w czasie podróży: poniżej 2 lat: na dzień przed podróżą 3 krople na łyżkę wody 3 razy dziennie w czasie podróży 3 krople na łyżkę wody co 30 minut, nie więcej niż 12 razy na dobę. 2 – 6 lat: na dzień przed podróżą 5 kropli na łyżkę wody 3 razy dziennie w czasie podróży 5 kropli na łyżkę wody co 30 minut, nie więcej niż 12 razy na dobę. powyżej 6 lat: na dzień przed podróżą 10 kropli 3 razy dziennie w czasie podróży 10 kropli co 30 minut, nie więcej niż 12 razy na dobę.

Działanie

Lek zastosowany dzień przed podróżą oraz w jej trakcie znosi objawy choroby lokomocyjnej.

Wskazania

Zawroty głowy różnego pochodzenia (zwłaszcza na tle miażdżycowym). Choroba lokomocyjna. Szumy uszne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Vertigoheel nie działa uspokajająco i nie upośledza zdolności do prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn. Zażywanie leku nie wpływa na tolerancję alkoholu.

Producent

HEEL GMBH
Poleczki 21
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT