Boiron Sedatif PC, lek na stany napięcia i problemy ze snem, 60 szt
22.49 zł

Boiron Sedatif PC, lek na stany napięcia i problemy ze snem, 60 szt

Boiron Sedatif PC, lek na stany napięcia i problemy ze snem, 60 szt
22.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Homeopatyczny produkt leczniczy ze wskazaniami leczniczymi.

Sedatif PC jest lekiem stosowanym w łagodzeniu stanów napięcia nerwowego, nadmiernej nerwowości spowodowanych stresem dnia codziennego oraz kłopotach ze snem (bezsenność, częste przebudzenia).

Skład

(1 tabletka): Aconitum napellus 6CH 0.05 mg, Belladonna 6CH 0.05 mg, Calendula officinalis 6CH 0.05 mg, Chelidonium majus 6CH 0.05 mg, Abrus precatorius 6CH 0.05 mg, Viburnum opulus 6CH 0.05 mg. Substancje pomocnicze: laktoza, kroskarmeloza sodu, stearynian magnezu.

Dawkowanie

Stosować doustnie.

Dorośli, młodzież i dzieci w wieku od 6 lat: 1 tabletka rano, 1 tabletka po południu, przy trudnościach w zasypianiu 2 tabletki przed snem, trzymając tabletkę pod językiem, aż do rozpuszczenia.

Dzieci w wieku do 6 lat: według wskazań lekarza.

Ze względu na niebezpieczeństwo zakrztuszenia, dzieciom poniżej 6 roku życia  w wieku do 6 lat lub dzieciom starszym, które mają problem z połykaniem zaleca się rozdrobnienie tabletek i podanie w niewielkiej ilości wody.

Wskazania

Wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej, zaburzeniach snu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 939 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Sedatif PC - zastosowanie i działanie

Skład:

Calendula officinalis 6CH Chelidonium majus 6CH Aconitum napellus 6CH Belladonna 6CH Viburnum opulus 6CH Arbus precatorius 6CH

Postać:

tabletki

Kategoria:

Homeopatyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

zmniejsza napięcie nerwowe ułatwia zasypianie

Wskazania:

Wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej, zaburzeniach snu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: 1 tabletka rano, 1 tabletka po południu, przy trudnościach w zasypianiu 2 tabletki przed snem, trzymając tabletkę pod językiem, aż do rozpuszczenia. Dzieci poniżej 6 roku życia: według wskazań lekarza. Ze względu na niebezpieczeństwo zakrztuszenia, dzieciom poniżej 6 roku życia zaleca się rozdrobnienie tabletek i podanie w niewielkiej ilości wody.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Lek nie wywołuje osłabienia koncentracji i senności w ciągu dnia, nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków. Może być bezpiecznie stosowany przez kierowców.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.