Hova, tabletki powlekane, 30 szt
Hova, tabletki powlekane, 30 szt
0.00 zł

Hova, tabletki powlekane, 30 szt

Hova, tabletki powlekane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Hova - Humulus lupulus, Valeriana officinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego wyciąg z szyszek chmielu

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

ułatwia zasypianie uspokajające łagodne przeciwskurczowe

Wskazania:

Pomocniczo w zaburzeniach zasypiania i snu, w stanach napięcia i niepokoju, w stanach skurczowych jelit i żołądka o podłożu nerwowym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: w zaburzeniach snu 2 tabletki 1/2 godziny przed snem; w stanach napięcia i niepokoju oraz w stanach skurczowych przewodu pokarmowego 1 tabletka 1-3 razy dziennie. W przypadku dawkowania u dzieci, dawkę leku należy zmniejszyć proporcjonalnie do masy ciała dziecka. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością płynu.   Uwaga! Podczas stosowania leku należy unikać spożywania napojów alkoholowych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ze względu na zwiększenie skłonności do zasypiania nie zaleca się stosowania preparatu w godzinach wieczornych przez osoby kierujące pojazdami.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy przyjmujesz inne leki nasenne i uspokajające.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.

Opis

Tabletki HOVA zawierają składniki roślinne o działaniu ułatwiającym zasypianie, uspokajającym i łagodnie przeciwskurczowym.

Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 200,2 mg ekstraktu suchego z korzeni kozłka lekarskiego (Valerianae extractum siccum 5:1), 45,5 mg ekstraktu suchego z szyszek chmielu zwyczajnego (Lupuli extractum siccum 5,5:1).

Dawkowanie

Tabletki HOVA należy połykać w całości, popijając niewielką ilością płynu. W zaburzeniach snu o podłożu neurowegetatywnym przyjmuje się 2 tabletki pół godziny przed snem. W stanach napięcia i niepokoju oraz w stanach skurczowych przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie jednej tabletki 1 do 3 razy dziennie.
W przypadku uzasadnionej potrzeby zastosowania preparatu u dzieci, dawkę należy zmniejszyć proporcjonalnie do masy ciała dziecka.
 

Działanie

Wywołują one, lub przedłużają fazę snu aktywnego.

Wskazania

Zaburzenia zasypiania i snu, stany napięcia i niepokoju, pobudzenia, wyczerpania nerwowego. Pomocniczo w stanach skurczowych o podłożu nerwowym w obrębie żołądka i jelit.
 

Przeciwwskazania

Osobnicza nietolerancja i nadwrażliwość na składniki preparatu. Dziecie do 12 lat.
 

Działania niepożądane

W związku z nadwrażliwością może wystąpić ból głowy, nudności i alergiczne reakcje skórne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie tabletek zgodnie z przepisem nie stwarza niebezpieczeństwa przyzwyczajenia do leku ani nie obniża sprawności w dniu następnym.

Nie zaleca się stosowania leku w godzinach wieczornych przez osoby kierujące pojazdami.

Producent

BIOFARM
Wałbrzyska 13
Poznań
Cechy produktu
PRODUCENT