Hova, tabletki powlekane, 30 szt
14.19 zł

Hova, tabletki powlekane, 30 szt

Hova, tabletki powlekane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
14.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Tabletki HOVA zawierają składniki roślinne o działaniu ułatwiającym zasypianie, uspokajającym i łagodnie przeciwskurczowym.

Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 200,2 mg ekstraktu suchego z korzeni kozłka lekarskiego (Valerianae extractum siccum 5:1), 45,5 mg ekstraktu suchego z szyszek chmielu zwyczajnego (Lupuli extractum siccum 5,5:1).

Dawkowanie

Tabletki HOVA należy połykać w całości, popijając niewielką ilością płynu. W zaburzeniach snu o podłożu neurowegetatywnym przyjmuje się 2 tabletki pół godziny przed snem. W stanach napięcia i niepokoju oraz w stanach skurczowych przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie jednej tabletki 1 do 3 razy dziennie.
W przypadku uzasadnionej potrzeby zastosowania preparatu u dzieci, dawkę należy zmniejszyć proporcjonalnie do masy ciała dziecka.
 

Działanie

Wywołują one, lub przedłużają fazę snu aktywnego.

Wskazania

Zaburzenia zasypiania i snu, stany napięcia i niepokoju, pobudzenia, wyczerpania nerwowego. Pomocniczo w stanach skurczowych o podłożu nerwowym w obrębie żołądka i jelit.
 

Przeciwwskazania

Osobnicza nietolerancja i nadwrażliwość na składniki preparatu. Dziecie do 12 lat.
 

Działania niepożądane

W związku z nadwrażliwością może wystąpić ból głowy, nudności i alergiczne reakcje skórne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie tabletek zgodnie z przepisem nie stwarza niebezpieczeństwa przyzwyczajenia do leku ani nie obniża sprawności w dniu następnym.

Nie zaleca się stosowania leku w godzinach wieczornych przez osoby kierujące pojazdami.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Hova - Humulus lupulus, Valeriana officinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego wyciąg z szyszek chmielu

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uspokajające ułatwia zasypianie łagodne przeciwskurczowe

Wskazania:

Pomocniczo w zaburzeniach zasypiania i snu, w stanach napięcia i niepokoju, w stanach skurczowych jelit i żołądka o podłożu nerwowym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: w zaburzeniach snu 2 tabletki 1/2 godziny przed snem; w stanach napięcia i niepokoju oraz w stanach skurczowych przewodu pokarmowego 1 tabletka 1-3 razy dziennie. W przypadku dawkowania u dzieci, dawkę leku należy zmniejszyć proporcjonalnie do masy ciała dziecka. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością płynu.   Uwaga! Podczas stosowania leku należy unikać spożywania napojów alkoholowych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ze względu na zwiększenie skłonności do zasypiania nie zaleca się stosowania preparatu w godzinach wieczornych przez osoby kierujące pojazdami.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy przyjmujesz inne leki nasenne i uspokajające.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.