Folifem, tabletki, 0,4 mg, 30 szt
4.44 zł

Folifem, tabletki, 0,4 mg, 30 szt

Folifem, tabletki, 0,4 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
4.44 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

0,4 mg kwasu foliowego.

Dawkowanie

1 tabletka dziennie.

Działanie

Folifem zawiera kwas foliowy, należący do grupy witam B. Pełni ważną rolę w tkankach, w których zachodzą podziały komórkowe, zwłaszcza w układzie krwiotwórczym, nabłonku przewodu pokarmowego i w tkankach płodu. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Podawanie kwasu foliowego przed planowaną ciążą zmniejsza częstość występowania u noworodków wad rozwojowych ośrodkowego układu nerwowego.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Folifem - Acidum folicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas foliowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Krew i układ krwiotwórczy

Specjalności:

Hematologia Medycyna rodzinna Ginekologia i położnictwo

Działanie :

uzupełnia niedobory kwasu foliowego

Wskazania:

Zapobieganie niedoborom kwasu foliowego u kobiet planujących ciążę i we wczesnym okresie ciąży w celu zmniejszenia ryzyka powstawania wad wrodzonych u płodu.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka dziennie podawana co najmniej przez miesiąc poprzedzający zajście w ciążę oraz w trakcie I trymestru ciąży.   W trakcie przyjmowania preparatu nie spożywać alkoholu.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko obserwowano reakcje alergiczne (wysypka skórna, zaczerwienienie skóry, skurcz oskrzeli, gorączka), zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wzdęcia, biegunka), depresja lub pobudzenie. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do niedoboru witaminy B12.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, padaczkę, niedokrwistość megaloblastyczną.   Gdy przyjmujesz leki na: padaczkę (fenytoina, karbamazepina), estrogeny, doustne środki antykoncepcyjne, antagonistów kwasu foliowego (metotreksat, pirymetamina, trimetoprim, sulfametoksazol, aminopteryna, sulfasalazyna), cytostatyki (hydroksymocznik, fluorouracyl, cytarabina, merkaptopuryna, tioguanina), leki zobojętniające sok żołądkowy (preparaty glinu i magnezu).