Flavamed, tabletki musujące, 60 mg, 10 szt
Flavamed, tabletki musujące, 60 mg, 10 szt
0.00 zł

Flavamed, tabletki musujące, 60 mg, 10 szt

Flavamed, tabletki musujące, 60 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Flavamed (tabletki musujące) - Ambroxoli hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek ambroksolu

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Choroby płuc Otolaryngologia

Działanie:

wykrztuśne rozrzedza zalegającą wydzielinę

Wskazania:

Choroby płuc i oskrzeli, przebiegające z zaburzeniami wytwarzania i transportu śluzu.

Dawkowanie:

Doustnie, po posiłku, po uprzednim rozpuszczeniu tabletki w szklance ciepłej lub zimnej wody. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia w czasie pierwszych 2-3 dni 1/2 tabletki 3 razy na dobę. Następnie 1/2 tabletki 2 razy na dobę. U dorosłych, jeśli to konieczne, dawkę można zwiększyć do 1 tabletki leku 2 razy na dobę. Uwaga! Nie stosować leku bezpośrednio przed snem. Tabletkę musującą można dzielić na połowy. Z powodu dużej zawartości substancji czynnej leku Flavamed nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Uwaga! Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 4-5 dniach, należy skontaktować się z lekarzem. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle żołądka, wymioty), reakcje nadwrażliwości. Bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorowodorek amroksolu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, zaburzenia transportu śluzu w oskrzelach i dużą ilością wydzieliny (np. w rzadko występującym zespole nieruchomych rzęsek), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, fenyloketonurię (preparat stanowi źródło fenyloalaniny). Gdy przyjmujesz leki przeciwkaszlowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Opis

Lek wykrztuśny do stosowania w chorobach płuc i oskrzeli przebiegających z zaburzeniami wytwarzania i transportu śluzu.

Skład

Substancja czynna: chlorowodorek ambroksolu;

Substancje pomocnicze: aspartam, cytrynian sodu, wodorowęglan sodu, makrogol 6000, esencja pomarańczowa, powidon, sacharyna sodowa

 

Dawkowanie

U dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat: w czasie pierwszych 2-3 dni, 1/2 tabletki trzy razy na dobę; następnie 1/2 tabletki dwa razy na dobę.

Lek należy przyjmować doustnie, po posiłku, po uprzednim rozpuszczeniu tabletki w szklance zimnej lub ciepłej wody.

Nie należy stosować leku bezpośrednio przed snem.

Działanie

Lek rozrzedza śluz obecny w drogach oddechowych. Dzięki temu staje się bardziej wodnisty i łatwiej go odkrztusić.

Wskazania

Lek do stosowania w chorobach dróg oddechowych (płuc i oskrzeli), przebiegających z zaburzeniami wytwarzania i transportu śluzu.


 

Przeciwwskazania

 

  • nadwrażliwość na składniki preparatu,

  • wiek poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

  • niezbyt często: reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, obrzęk twarzy, zaburzenia oddechowe, świąd), gorączka, nudności, bóle żółądka, wymioty.

  • bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne, ciężkie reakcje skórne takie jak zespół Leylla oraz zespół Stevensa-Johnsona.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem w ciąży i okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Producent

BERLIN CHEMIE AG
Cybernetyki 7 B
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT