Balneum Hermal, płyn, 200 ml
24.63 zł

Balneum Hermal, płyn, 200 ml

Balneum Hermal, płyn, 200 ml
Ostatnia cena produktu
24.63 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

Substancje aktywne: olej sojowy 84,75g / 100g.
Substancje pomocnicze: eter laurylowy polioksyetylenu (4MoEo), N-N’- Bis(2-dwuhydroksyetylo) oleamid, butylowy hydroksytoluen, palmitynian askorbinowy, kwas cytrynowy, glikol propylenowy, substancja zapachowa DV 5171.

Dawkowanie

W zależności od rodzaju kąpieli stosuje się następujące ilości preparatu Balneum Hermal:
- do przygotowania pełnej kąpieli (ok. 150 l): stosuje się 2 miarki (30ml) płynu;
- do przygotowania kąpieli dla dzieci (ok. 25 l): stosuje się 1/3 miarki (5ml) płynu.
W celu uzyskania szczególnie mocnego natłuszczenia skóry można użyć podwójną ilość Balneum Hermal lub można zastosować Balneum Hermal F.

Wskazania

do kąpieli natłuszczającej w balneoterapii dermatologicznej. Wspomagające leczenie chorób skóry przebiegających z suchością i lekkim świądem, jak np.: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, rybia łuska, świąd starczy, wypryski takie jak: wyprysk “pieluszkowy”, wyprysk kontaktowy wywołany środkami do mycia, wyprysk przewlekły.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Balneum Hermal - Soiae oleum - zastosowanie i działanie

Skład:

olej sojowy

Postać:

płyn

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia Alergologia Pediatria

Działanie :

natłuszczające

Wskazania:

Wspomagające leczenie wszystkich chorób skóry przebiegających z suchością i towarzyszącym jej świądem, jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, rybia łuska, wypryski (wyprysk "pieluszkowy", wyprysk kontaktowy, wyprysk przewlekły), świąd starczy..

Dawkowanie:

Częstotliwość stosowania Balneum Hermal zależy od rodzaju i stopnia dolegliwości i powinna być określona indywidualnie. Zazwyczaj kąpiele należy stosować w odstępach co 2 – 3 dni. W razie potrzeby można je stosować codziennie. Preparat należy wlać do wanny napełnionej wodą i równomiernie rozprowadzić. Temperatura wody nie powinna przekraczać 36 stopni, gdyż w wyższej temperaturze słabną właściwości natłuszczające preparatu. Niższa temperatura wody (około 32 stopni) jest natomiast korzystniejsza nie tylko dla procesu natłuszczania skóry, lecz także wskazana w leczeniu świądu. Czas trwania kąpieli należy określić indywidualnie, nie powinien on jednak być dłuższy niż 15-20 minut. Dla niemowląt i małych dzieci wskazane jest, by czas kąpieli wynosił tylko kilka minut. Balneum Hermal można używać jako płynu do kąpieli, także pod prysznicem. W tym przypadku należy rozcieńczony preparat równomiernie rozprowadzić na nawilżonej skórze i następnie spłukać. Po kąpieli skórę lekko osuszyć ręcznikiem. Silne wycieranie i tarcie ręcznikiem zmniejsza efekt leczniczy. Nie stosować w okresie wysiewów odmiany krostkowej łuszczycy.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry.