Balneum Hermal Plus, płyn, 200 ml
27.58 zł

Balneum Hermal Plus, płyn, 200 ml

Balneum Hermal Plus, płyn, 200 ml
Ostatnia cena produktu
27.58 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

Substancje czynne: olej sojowy 82.95 g/100 g, polidokanol 15.00 g /100 g.
Substancje pomocnicze: glikol propylenowy, palmitynian askorbinowy, substancja aromatyczna DV 5171, glicerynian stearynowo- cytrynianowy.

Dawkowanie

W zależności od rodzaju kąpieli stosuje się następujące ilości preparatu Balneum Hermal Plus:
- do przygotowania pełnej kąpieli (około 150 l): od 2 do 3 miarek płynu,
- do przygotowania kąpieli dla dzieci (około 25 l): 1/3 miarki (ok. 5 ml),
- do kąpieli określonej części ciała ( 5 l): 1 łyżeczki do herbaty (1 ml).

Wskazania

wspomagające leczenie wszystkich chorób skóry przebiegających z suchością i towarzyszącym jej świądem, jak np. atopowe zapalenie skóry (świerzbiączka ogniskowa), wyprysk przewlekły, świąd starczy. Wspomagające leczenie łuszczycy.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Balneum Hermal Plus - Soiae oleum, Polidocanolum - zastosowanie i działanie

Skład:

polidokanol olej sojowy

Postać:

płyn

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Alergologia Pediatria Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie :

natłuszczające przeciwświądowe

Wskazania:

Wspomagające leczenie wszystkich chorób skóry przebiegających z suchością i towarzyszącym jej świądem, jak np. atopowe zapalenie skóry, wyprysk przewlekły, świąd starczy. Wspomagające leczenie łuszczycy.

Dawkowanie:

Częstotliwość stosowania Balneum Hermal Plus zależy od rodzaju i stopnia dolegliwości i powinna być określona indywidualnie. Zazwyczaj kąpiele należy stosować w odstępach co 2 – 3 dni. W razie potrzeby można je stosować codziennie. Preparat należy wlać do wanny napełnionej wodą i równomiernie rozprowadzić. Temperatura wody nie powinna przekraczać 36 stopni, gdyż w wyższej temperaturze słabną właściwości natłuszczające preparatu. Niższa temperatura wody (około 32) jest natomiast korzystniejsza nie tylko dla procesu natłuszczania skóry, lecz także wskazana w leczeniu świądu. Czas trwania kąpieli należy określić indywidualnie, nie powinien on jednak być dłuższy niż 15-20 minut. Dla niemowląt i małych dzieci wskazane jest, by czas kąpieli wynosił tylko kilka minut. Preparat nie powinien być stosowany w okresie wysiewów odmiany krostkowej łuszczycy.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na glikol propylenowy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.