Balneum Hermal F, płyn, 200 ml
25.52 zł

Balneum Hermal F, płyn, 200 ml

Balneum Hermal F, płyn, 200 ml
Ostatnia cena produktu
25.52 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Balneum Hermal F natłuszcza skórę tworząc na niej powłokę olejową

Skład

olej arachidowy 46,45%, parafina ciekła 47%.

Dawkowanie

stosowany głównie jako dodatek do kąpieli, lecz można go również wsmarowywać w skórę pod prysznicem.
Szczegółowy sposób użycia w zalezności od rodzaju schorzenia oraz stopnia dolegliwości podaje ulotka.

Działanie

Zmniejsza następujące podczas kąpieli wypłukiwanie naturalnych czynników utrzymujących wilgotność skóry (NMF-naturalny czynnik nawilżający); tak samo w przypadku chorej skóry zmniejsza wzmożone parowanie, powodujące nadmierne wysuszanie skóry. W ten sposób tworząca sie po kąpieli powłoka olejowa, służąca jako tymczasowa warstwa ochronna, przyczynia sie do odnowienia tak zwanego lipidowego płaszcza skóry. Ponadto Balneum Hermal F działa złuszczająco.

Wskazania

do kapieli natłuszczajacej w balneoterapii dermatologicznej. Wspomagające leczenie suchej, łuszczącej się, swędzącej i wrażliwej skóry np. w atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy, rybiej łusce.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Balneum Hermal F - Arachidis oleum, Paraffinum liquidum - zastosowanie i działanie

Skład:

olej arachidowy parafina płynna

Postać:

płyn

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Alergologia Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia Pediatria

Działanie :

przeciwświądowe natłuszczające złuszczające

Wskazania:

Wspomagające leczenie suchej, łuszczącej się, swędzącej i wrażliwej skóry np. w atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy, rybiej łusce.

Dawkowanie:

Stosowanie powinno być ustalane indywidualnie w zależności od rodzaju i stopnia dolegliwości, najczęściej w odstępach 2-3 dni, w razie potrzeby zalecane jest codzienne stosowanie. Preparat należy wlać do wanny napełnionej wodą i równomiernie rozprowadzić. Temperatura wody nie powinna przekraczać 36 stopni, gdyż w wyższej temperaturze słabną właściwości natłuszczające preparatu. Niższa temperatura wody (około 32) jest natomiast korzystniejsza nie tylko dla procesu natłuszczania skóry, lecz także wskazana w leczeniu świądu. Czas trwania kąpieli należy określić indywidualnie, nie powinien on jednak być dłuższy niż 15-20 minut. Dla niemowląt i małych dzieci wskazane jest, by czas kąpieli wynosił tylko kilka minut. Preparat nie powinien być stosowany w okresie wysiewów odmiany krostkowej łuszczycy.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry, w bardzo rzadkich przypadkach może dojść do zapalenia mieszków włosowych.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.